Linz

SPOKO

Jeśli powstałby ranking najbardziej artystycznych, niezależnych i przepełnionych sztuką miast Austrii, to Linz bezdyskusyjnie zdobyłby pierwsze miejsce. Położony w północnej części kraju, nad Dunajem, zachwyca swą różnorodnością. Oprócz uroczej starówki z klimatycznymi uliczkami, znajdziesz tu naprawdę świetne muzea.

Linz

Linz, Austria – © Shutterstock

Jednym z symboli Linzu jest Ars Electronica Center, znajdujące się nad brzegiem rzeki. Koncentruje się na ukazywaniu historii człowieka, a także uczy poprzez doświadczanie. Innym, ważnym muzeum Linzu jest Lentos. Uważa się go za najważniejszą tego typu placówkę w Austrii, która zajmuje się sztuką współczesną. Koniecznie wybierz się także na przejażdżkę szynową, niesamowicie stromą kolejką zbudowaną pod koniec XIX wieku, która dociera na szczyt Pöstlingberg. Cudowne widoki na miasto będziesz mógł podziwiać popijając kawę w jednej z działających tam kawiarenek.

Dla kogo?

Odwiedź Linz jeśli cenisz miejsca przepełnione sztuką, w których znajdziesz ciekawe muzea i zabytki. Jeśli lubisz spacerować, to będziesz mógł przejść się wzdłuż Dunaju, czy w okolicy szczytu Pöstlingberg.