Salzburg

SPOKO

Wybierasz się do Austrii? W takim razie musisz odwiedzić Salzburg. To przepiękne, na wskroś romantyczne miasto położone nad rzeką Salzach, zachwyca od pierwszych minut pobytu. Przesiąknięte historią i muzyką Mozarta jest obok Wiednia drugim, najważniejszym pod kątem kulturowym miastem w kraju. Nic więc dziwnego, że znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do najważniejszych, salzburskich zabytków należy położona na wzgórzu twierdza Hohensalzburg, oferująca przepiękne widoki.

Salzburg, Austria

Salzburg, Austria – © Shutterstock

Koniecznie przespaceruj się do pałacu i ogrodu Mirabell, w szczególności, jeśli do Salzburga zabierasz swoją drugą połówkę. W mieście znajdziesz też świetne muzea. Do najciekawszych należy Muzeum Historii Naturalnej, DomQuartier czy dom narodzin Mozarta. Salzburg to także liczne, doskonałe festiwale, z Tygodniem Mozartowskim, Festiwalem Salzburskim czy Festiwalem Zimowym na czele. Warto spędzić tu przynajmniej dwa dni, by bez pośpiechu rozkoszować się tym austriackim miastem.

Dla kogo?

Na pewno Salzburg będzie nie lada gratką dla fanów muzyki Mozarta. To tu narodził się ten wybitny kompozytor, to tu tworzył. Miasto spodoba Ci się również wtedy, gdy cenisz piękne zabytki i krajobrazy. To także idealny kierunek na romantyczny wypad we dwoje.