Wachau

SPOKO

Dunaj jest jedną z piękniejszych i bardziej majestatycznych rzek Europy. Na terenie Austrii tworzy wyjątkowy, 35-kilometrowy przełom, zwany Doliną Wachau. Ciągnie się od Krems aż po Melk. To urocza, niezwykle malownicza okolica, słynąca z licznych zabytków oraz mikroklimatu, który sprzyją uprawie winorośli. Ze względu na swoją unikatowość, Dolina Wachau znalazła się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Melk, Austria – © Shutterstock

Jeśli lubisz zwiedzać, wtedy koniecznie zajrzyj do opactwa w Melk, do Durnstein, by zobaczyć ruiny zamku oraz całkiem ładną starówkę, a także do Krems – jednego z najstarszych miast Austrii. Jednak Dolina Wachau to nie tylko zabytki. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas wtedy znajdziesz tu liczne trasy rowerowe, trekkingowe czy spacerowe. Ten zakątek Austrii zachwyca również przyrodą. W krajobrazie doliny dominują wzgórza porośnięte winnicami. Odwiedzając jedno z tamtejszych miasteczek nie zapomnij, by zaopatrzyć się w butelkę lokalnego wina.

Dla kogo?

Dolina Wachau jest jednym z bardziej uniwersalnych kierunków podróży w obrębie Austrii. Głównie dlatego, że bez względu na wiek czy turystyczne upodobania, znajdziesz tu dla siebie moc atrakcji. Są zabytki, są cudowne krajobrazy, a także doskonałe tereny do uprawiania turystyki aktywnej. Dolina Wachau oferuje także świetne doznania kulinarne. I bynajmniej nie tylko o wino.