Wiedeń

SPOKO

Wiedeń to ten typ miasta, o którym można by pisać i opowiadać bez końca. Austriacka stolica jest wyjątkowo fascynująca. Przepełnia ją historia nawiązująca do rodu Habsburgów, który przez wieki mieszkał i kształtował ścisłe centrum Wiednia. Należące do nich pałace Hofburg i Schönbrunn stanowią obowiązkowe punkty zwiedzania miasta. Jednak to nie jedyne, godne uwagi miejsca. Wśród symboli Wiednia znajduje się bez wątpienia katedra św. Szczepana, przy której krzyżują się dwie linie metra. To czyni tę okolicę ważnym węzłem komunikacyjnym.

Wiedeń, Austria

Wiedeń, Austria – © Shutterstock

Warto też dodać, że całe, historyczne centrum Wiednia znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spójna zabudowa, eleganckie kamienice robią ogromne wrażenie. Będąc w stolicy warto także wygospodarować czas na odwiedziny w miejscach poza ścisłym centrum. Koniecznie udaj się na Prater, gdzie znajduje się rewelacyjny, częściowo zabytkowy park rozrywki. Przejażdżka kolejkami górskimi czy nieco bardziej statycznym, ale oferującym fantastyczne widoki Kołem Młyńskim będą ciekawym pomysłem na urozmaicenie zwiedzania. Jeśli lubisz imprezować, to w Wiedniu również będziesz miał co robić. Klubów, dyskotek czy klimatycznych pubów jest tu pod dostatkiem. Najważniejsze, imprezowe punkty miasta to ul. Gürtel czy Ringstrasse.

Dla kogo?

Wiedeń to przede wszystkim wymarzony kierunek dla osób lubiących zwiedzać. Zabytków czy bardzo ciekawych muzeów jest tu naprawdę mnóstwo. Odwiedź austriacką stolicę, jeśli szukasz celu weekendowego city break’u. W 2-3 dni masz szansę poczuć klimat miasta oraz poznać jego najróżniejsze zakamarki. Prawda jest jednak taka, że w Wiedniu można spędzić nawet miesiąc i wciąż móc tu odkrywać coś nowego.