Krimml

SPOKO

Niewielka miejscowość Krimml, położona niecałe 100 km na wschód od Innsbrucka, cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Rocznie zagląda tam 400 000 osób! Co je tam przyciąga? Odpowiedź jest jedna – Wodospady Krimml (Krimmler Wasserfälle). Znajdują się na liście 10 najbardziej znanych i cenionych atrakcji turystycznych Austrii. Swój początek biorą w Krimml Ache, gdzie znajduje się ich źródło.

Krimml, Austria

Krimml, Austria – © Shutterstock

Najpierw rzeka przecina przyjemną, sielankową dolinę, by po 20 km zamienić się w największy w kraju i Europie wodospad. Ma on trzy części, które osiągają łączną wysokość 380 m! Huk wody, której przepływ wynosi 5,6 m³/s, słychać już z daleka. Wodospady Krimml będziesz mógł podziwiać z poprowadzonego wzdłuż nich szlaku mającego ok. 4 km długości. Znajdziesz tam punkty widokowe, które pozwolą Ci uchwycić za pomocą aparatu najpiękniejsze kadry.

Dla kogo?

Wizyta w Krimml oraz trekking do wodospadów będzie świetną propozycją dla osób ceniących potęgę natury. Ogrom Krimmler Wasserfälle robi wrażenie na każdym. Dodatkowo, wizyta tam może być niezłą opcją, jeśli chciałbyś odpocząć od letnich upałów. W okolicy tej zawsze jest dużo chłodniej i przyjemniej niż w innych częściach kraju.