Zell am See

SPOKO

Zell am See to jedna z wizytówek Austrii i jedno z częściej odwiedzanych tam miejsc. Pod nazwą tą kryje się turystyczny, alpejski kurort położony nad niebywale pięknym jeziorem Zeller See. Warto tam wpaść zarówno latem, jak zimą. Podczas cieplejszych miesięcy Zell am See będzie doskonałą bazą wypadową dla górskich (400 km szlaków) czy rowerowych wycieczek (230 km szlaków). Znajdziesz tu zarówno bardziej, jak i mniej wymagające trasy.

Zell am See, Austria

Zell am See, Austria – © Shutterstock

W efekcie, to kierunek tak dla rodzin z dziećmi, jak i osób poszukujących adrenaliny. Zimą natomiast, działa tu znany i ceniony ośrodek narciarski Zell am See-Kaprun. Obejmuje on m.in. lodowiec Kitzsteinhorn. Posiada łącznie 400 km tras zjazdowych i 120 wyciągów. To prawdziwy raj dla narciarzy, który oferuje dobre warunki śniegowe od października do maja. Na pewno ten zakątek Austrii gwarantuje wspaniałe krajobrazy, moc atrakcji i świetną bazę hotelową i gastronomiczną. Stąd, cieszy się uznaniem turystów praktycznie przez cały rok.

Dla kogo?

Lubisz aktywnie spędzać czas? W takim razie Zell am See jest idealną propozycją dla Ciebie. Nie jest istotne, czy uprawiasz sport rekreacyjnie, czy wyczynowo. W okolicach Zell am See i nad jeziorem Zeller See czeka na Ciebie mnóstwo szlaków, ścieżek spacerowych czy tras rowerowych, które pozwolą Ci poznać piękno tych terenów.