Zillertal

SPOKO

Zillertal to jeden z najbardziej znanych regionów narciarskich nie tylko w Austrii, ale i w całej Europie. Położony w dolinie, jest największym tego typu kompleksem na świecie. Oferuje 180 wyciągów narciarskich i prawie 550 km tras zjazdowych o różnym poziomie trudności. Całość podzielona jest na cztery, główne regiony: Hochzillertal – Hochfügen – Spieljoch, Zillertal Arena, Mayrhofner Bergbahnen, Ski- & Gletscherwelt Zillertal 3000. Bez względu na to, czy chcesz szusować po wyratrakowanych stokach, czy jeździć w puchu – tu znajdziesz odpowiednie stoki dla siebie.

Zillertal

Zillertal, Austria – © Shutterstock

Jednak Zillertal warto odwiedzić również poza sezonem zimowym. Latem czeka tu na Ciebie moc atrakcji. W tej części Austrii znajdziesz 1400 km górskich tras pieszych i 1200 km szlaków rowerowych. Zillertal posiada doskonałą bazę noclegową, na którą, oprócz hoteli, składa się 150 rewelacyjnych schronisk górskich. Jeśli więc jesteś entuzjastą aktywnej turystyki, to koniecznie się tam wybierz!

Dla kogo?

Zillertal to przede wszystkim propozycja dla fanów sportów zimowych. Ten najsłynniejszy ośrodek narciarski Austrii ma naprawdę wiele do zaoferowania, bez względu na to, jaki rodzaj narciarstwa preferujesz. Jednak, jeśli wpadniesz tu latem, będziesz mógł jeździć na rowerze lub wędrować po świetnie przygotowanych szlakach.