Ostenda

3.86       Zobacz opinie (7)

Ostenda to jeden z większych i ważniejszych kurortów nadmorskich Belgii. Miasto zostało założone tu już w 1265 roku. Dzięki dogodnemu położeniu nad kanałem La Manche, szybko stało się ważnym portem handlowym. Morski mikroklimat o leczniczych właściwościach docenili pierwsi królowie Belgii, Leopold I oraz Leopold II, którzy wznieśli tu swoje letnie rezydencje. Na początku XX wieku, Ostenda była znana jako jedno z najmodniejszych kąpielisk w Europie.

Ostenda

Ostenda, Belgia - © Zielonamapa

Dziś miasto dalej jest popularnym ośrodkiem wypoczynkowym słynącym z pięknych i szerokich plaż, oraz pełnej atrakcji, nadmorskiej promenady. Turyści mogą tu swobodnie wypoczywać ciesząc się cudownym klimatem oraz dobrze rozbudowaną siecią barów, restauracji i hoteli. Warto odwiedzić również centrum miasta, w którym znajduje się monumentalny neogotycki kościół św. Piotra i Pawła, kasyno Kursaal, fort Napoleona, oraz Muzeum Sztuk Pięknych. Dużymi atrakcjami są też: zabytkowy trójmasztowy żaglowiec Mercator, którego wnętrza zajmuje Muzeum Morskie, oraz kuter rybacki Amandine, na pokładzie którego znajduje się ciekawa interaktywna wystawa.

Dla kogo?

Jeśli chcesz chociaż część swojego urlopu spędzić nad morzem, to wybierz się koniecznie do Ostendy, która jest jednym z większych i ważniejszych nadmorskich kurortów w kraju. Odwiedzasz Brugię? W takim razie przeznacz chociażby chwilę na wycieczkę nad morze do Ostendy właśnie. Wzdłuż tutejszej nadmorskiej promenady odnajdziesz wiele atrakcji dla całej rodziny.

Zdjęcia

  • Ostenda
  • Ostenda
  • Ostenda
  • Ostenda
  • Ostenda
  • Ostenda
  • Ostenda
  • Ostenda
  • Ostenda
  • Ostenda
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Ostenda jako kurort typowo wakacyjny, najlepiej będzie prezentować się latem, kiedy to można w pełni wykorzystać urok tutejszej szerokiej, piaszczystej plaży. Wiosną i jesienią raczej nie zażyjesz tu kąpieli, ale za to będziesz mógł cieszyć się spacerami wzdłuż morza i świeżym morskim powietrzem.

Kościół św. Piotra w Pawła w Ostende

Kościół św. Piotra w Pawła w Ostende jest najbardziej okazałą budowlą neo-gotycką w Belgii. Został wzniesiony na początku XX wieku za panowania krótla Leopolda II. Swoim kształtem i architekturą przypomina inne tego typu budowle w stylu neo-gotyckim, które zostały wniesione przed nim. Szczególnie zbliżona jest katedra w Kolonii oraz Wiedniu.

Zobacz także

Belgia
Co zwiedzić w Belgii?
Belgia
Plaże w Belgii
Belgia
Życie nocne w Belgii
Belgia
Poza szlakiem w Belgii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon