Brześć

ŚREDNIO

Białoruskie miasto Brześć leży tuż przy granicy z Polską. Z czym jest głównie kojarzone? Przede wszystkim z kolejkami na przejściu granicznym Terespol-Brześć. Jeśli jednak pokonasz kolejne szlabany i przejdziesz kontrolę, wtedy trafisz do naprawdę ciekawego miejsca. Brześć bowiem ma do zaoferowania kilka godnych uwagi atrakcji. Większość z nich koncentruje się na terenie ruin ruiny fortecy z XIX wieku. To jedno z częściej odwiedzanych przez turystów miejsc na Białorusi.

Brześć, Białoruś

Brześć, Białoruś – © Shutterstock

Oprócz murów twierdzy, znajdziesz tam niesamowite pomniki, Muzeum Wojny czy ekspozycję maszyn wojennych. W jej obrębie można spokojnie spędzić pół dnia i nie nudzić się nawet przez moment. Brześć to także miejsce, gdzie spotykają się dwie rzeki – Bug i Muchawiec, co czyni go całkiem malowniczym punktem na mapie polsko-białoruskiego pogranicza. W centrum miasta koniecznie przespaceruj się ul. Sowiecką, zajrzyj na fotogeniczny dworzec czy odwiedź Muzeum Kolejnictwa lub Krajoznawcze.

Dla kogo?

Niewątpliwie Brześć będzie doskonałą propozycją, jeśli jesteś fanem twierdz, militariów i historii. Pod tym kątem miasto ma sporo do zaoferowania, a wizyta w forcie będzie dla Ciebie niezapomnianym doświadczeniem.