Mińsk

SPOKO

Białoruska stolica, czyli Mińsk, jest bez wątpienia godnym odwiedzenia miejscem. Nie tylko dlatego, że to administracyjne, komunikacyjne i kulturalne centrum kraju. To również fascynujące, pełne kontrastów miasto, gdzie socrealistyczna, monumentalna zabudowa spotyka się z nieco bardziej tradycyjnymi i klasycystycznymi budynkami. Mińsk to także szerokie ulice i ogromne place. To, co na pewno szybko zauważysz, to fakt, że jest to niezwykle czyste, zadbane i wypełnione zielenią miasto.

Mińsk

Mińsk, Białoruś – © Shutterstock

Stolica oferuje mnóstwo atrakcji, od ciekawych muzeów (np. Muzeum Miniatur, Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej), przez budynki sakralne (Czerwony Kościół), liczne pomniki czy przyjemne tereny parkowe. Zawsze dużo się tu dzieje. Również wieczorami. Mińsk jest bez wątpienia najbardziej imprezowym punktem na Białorusi. Działają tu liczne dyskoteki, kluby czy klimatyczne puby. Szybko przekonasz się, że Białorusini naprawdę potrafią się dobrze bawić i w wir tej zabawy na pewno Cię wciągną. Niestety Mińsk jest też tłem dla wielu niejednokrotnie smutnych i trudnych wydarzeń, jakie dzieją się na Białorusi. To zwykle tam dochodzi do manifestacji i protestów, które nie zawsze przebiegają w sposób pokojowy. Dlatego wybierając się tam musisz na bieżąco obserwować panujące w kraju i mieście nastroje.

Dla kogo?

Mińsk przypadnie Ci do gustu, jeśli lubisz miasta, które mają dużo do zaoferowania. Białoruska stolica jest pełna atrakcji, dla każdego, bez względu na wiek czy upodobania. Wybierz się do Mińska również wtedy, gdy chcesz się zabawić. Czekają tu na Ciebie liczne kluby, bary i kasyna.