Medjugorje

ŚREDNIO

Większość polskich parafii organizuje pielgrzymki do znajdującego się w Bośni i Hercegowinie Medjugorie. Miasteczko to, zaraz obok Fatimy i Lourdes jest jednym z popularniejszych, pielgrzymkowych celów w Europie. Niepozorne Medjugorie przez większość roku jest mocno oblegane przez wiernych przybywających z różnych stron świata. Jednak trzeba przyznać, że dominują wśród nich Polacy.

medjugorie

Medjugorie, Bośnia i Hercegowina – © Shutterstock

Dlaczego tak wiele osób odwiedza Medjugorie? Otóż 24 czerwca 1981 Matka Boska objawiła się tam szóstce dzieci. Części z nim, którzy obecnie są już dorosłymi ludźmi, ukazuje się cały czas. Problem polega jednak na tym, że Watykan wciąż nie ustosunkował się do tych objawień. Nie uznał ich ani za fałszywe, ani za prawdziwe. Jest za to spora grupa osób, która uważa, że nie stoi za nimi siła boska, a siła szatana. Nie przeszkadza to jednak tłumom wiernych odwiedzać to bośniackie sanktuarium.

Dla kogo?

Medjugorie samo w sobie nie posiada zbyt wielu atrakcji. Natomiast niewątpliwie ma dużo miejsc, w których można oddać się modlitwie czy kontemplacji. Dlatego Medjugorie jest rzeczywiście idealnym celem pielgrzymkowym. Jeśli jednak chcesz typowo pozwiedzać, to wybierz się w inne części Bośni i Hercegowiny.