Albena

ŚREDNIO

Albena to dość niezwykłe miejsce na bułgarskim wybrzeżu. Przede wszystkim jest to w 100% miejscowość turystyczna, w której znajdują się tylko i wyłącznie hotele. Za wjazd na jej teren pobierana jest opłata, która później niejako zwraca się pod postacią darmowych leżaków i parasoli.

Albena, Bułgaria – © Shutterstock

Sporym atutem Albeny jest to, że otaczają ją lasy należące do rezerwatu przyrody Baltata, które tworzą przyjemny, dość łagodny mikroklimat tego miejsca. Jednak turyści przyjeżdżają tu głównie przez wzgląd na długą na ponad 3 km, piaszczystą plażę. Albena jest idealnym miejscem na relaks. I choć działa tu kasyna czy jedna dyskoteka, to panująca w kurorcie atmosfera jest dużo spokojniejsza, niż ta w Złotych Piaskach czy w Słonecznym Brzegu. Stąd też Albena chętnie wybierana jest przez rodziny z dzieciakami czy nieco starszych turystów.

Dla kogo?

Jeśli zależy Ci na pobycie w typowym kurorcie, ale równocześnie na nieco większym spokoju, wtedy Albena będzie doskonałym wyborem. Oczywiście, jak na typową miejscowość turystyczną przystało, znajdziesz tu wszystkie, wakacyjne atrakcje, od różnych, wodnych aktywności po aquapark, jedną dyskotekę czy dwa kluby, w których można posłuchać muzyki.