Burgas

ŚREDNIO

Położone na bułgarskim wybrzeżu Burgas to czwarte co do wielkości miasto tego kraju. Od pewnego czasu polscy turyści kojarzą go głównie ze znajdującym się tam lotniskiem, na który latają czartery oraz tanie linie lotnicze. Dzięki temu stało się bazą wypadową do poznawania tej części Bułgarii.

Burgas, Bułgaria

Burgas, Bułgaria – © Shutterstock

Czy jednak warto zatrzymać się w tym mieście na dłużej? Burgas raczej nie funkcjonuje jako kurort. Przede wszystkim w jego krajobrazie dość mocno odznacza się kombinat petrochemiczny, największy tego typu obiekt na całych Bałkanach. Burgas leży nie tylko nad morzem, ale również tuż obok trzech jezior lagunowych. W samym mieście znaleźć można dwa całkiem ciekawe muzea czy przyjemny Park Nadmorski, wzdłuż którego ciągnie się miejska plaża. Burgas może być idealnym celem jednodniowego zwiedzania połączonego z krótkim plażowaniem.

Kiedy odwiedzić Burgas?

Oczywiście wizytę w Burgas najlepiej jest zaplanować w sezonie letnim. Od maja do września oferowanych jest sporo lotów do tego bułgarskiego miasta, dzięki czemu będziesz mógł szybko i sprawnie tam dotrzeć. Dodatkowo latem miasto robi dużo lepsze wrażenie, niż podczas jesiennych czy wczesnowiosennych dni.