Plovdiv

SPOKO

Plovdiv to nie tylko najstarsze miasto w Bułgarii, ale również jedno z najstarszych w Europie. Położone jest na siedmiu wzgórzach, dzięki którym może oferować liczne, naprawdę spektakularne widoki. Większość zabytków koncentruje się w ścisłym centrum, przede wszystkim na malowniczej starówce. Zobaczysz tam tradycyjną, bułgarską architekturę, starożytne ruiny (np. rzymskiego teatru czy stadionu), liczne kościoły czy wyjątkowo ciekawy Meczet Dżumaja.

Plovdiv Płowdiw

Plovdiv, Bułgaria – © pikrpl

Plovdiv to także miasto uniwersyteckie. Dzięki temu intensywne życie toczy się tu praktycznie przez cały rok, a tutejsze puby czy kluby pozwalają na naprawdę dobrą zabawę. Atutem Plovdivu jest również to, że nie jest zadeptane przez turystów, którzy choć tu docierają, to nie aż tak licznie, jak np. na bułgarskie wybrzeże.

Dla kogo?

Plovdiv to idealne miejsce, jeśli lubisz zwiedzać oraz spacerować. Czeka tu na Ciebie sporo zabytków, a dzięki położeniu na wzgórzach, miasto oferuje kilka naprawdę świetnych punktów widokowych. Co więcej, Plovdiv oferuje całkiem bogate życie nocne. Z racji bycia miastem uniwersyteckim posiada wiele knajp i klubów, gdzie nie tylko studenci będą się świetnie bawić.