Pomorie

3.60       Zobacz opinie (5)

Pomorie, wśród wszystkich miast i miasteczek bułgarskiego wybrzeża, może się poszczycić jedną z ciekawszych lokalizacji. Jest bowiem położone na długim na 3,5 km skalistym półwyspie. Swoją historią sięga IV w. p.n.e.. Tuż obok niego znajduje się słone Jezioro Pomorijskie, którego błota od wieków znane są ze swych właściwościach leczniczych.

Pomorie, Bułgaria - © Zielonamapa

W mieście działają liczne sanatoria, które specjalizują się w leczenie chorób układu ruchu, chorób kobiecych czy tych związanych z układem oddechowym. Co ważne, Pomorie posiada przyjemny, nieco łagodniejszy klimat, który sprzyja nie tylko rekonwalescencji, ale również błogiemu relaksowi. Natomiast tutejsze piaszczyste plaże cieszą się dużym uznaniem turystów.

Dla kogo?

Pomorie to kurort dla tych, którzy lubią nieco spokojniejsze i bardziej kameralne miejsca. Jeśli zależy Ci na wypoczynku, spacerach i ładnych plażach, a dodatkowo chcesz zadbać o zdrowie, wtedy to nadmorskie miasteczko będzie dobrym wyborem.

Zdjęcia

  • Pomorie
  • Pomorie
  • Pomorie
  • Pomorie
  • Pomorie
  • Pomorie
  • Pomorie
  • Pomorie
  • Pomorie
  • Pomorie
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Plaża w Pomorie

Plaża w Pomorie rozciąga się na dystansie czterech kilometrów. Pokryta jest ciemnym piaskiem, głównie z racji na dużą zawartość manganu i żelaza. Po drugiej stronie, piasek ma kolor złocisty. Wejście do morza jest łagodne, co sprzyja wypoczynkowi z dziećmi. Tak szybko się nie utopią. Wschodnia plaża dostała nawet odznaczenie Niebieska Flaga – co świadczy o jej czystości.

Winiarnie – atrakcje Pomorie

Jeśli lubisz wino, to dobrze trafiłeś. W Pomorie możesz odwiedzić aż trzy winiarnie, z których nasławniejszą jest Boyar. Oczywiście obowiązkowa degustacja zarówno białego jak i czerwonego wina.

Park wodny Sunset – atrakcje Pomorie

Bardzo nowoczesny park wodny, w którym mieszczą się aż 32 zjeżdżalnie. Dziewięć z nich jest już dość ekstremalnych i naprawdę podnosi emocje. Idealna opcja na cały dzień z dziećmi.

Kino letnie Jaworow – atrakcje Pomorie

Bardzo ciekawa konstrukcja, która usytuowana jest zaraz przy brzegu. Wszystkie miejsca siedzące są odnowione, dorzucono lepszy sprzęt nagłaśniający. Możesz w jednym czasie oglądać film i cieszyć się z morskiej bryzy na twarzy.

Zobacz także

Bułgaria
Życie nocne w Bułgarii
Bułgaria
Co zwiedzić w Bułgarii?
Bułgaria
Parki narodowe w Bułgarii
Bułgaria
Najlepsze plaże w Bułgarii
Bułgaria
Aktywnie w Bułgarii
Bułgaria
Poza szlakiem w Bułgarii
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon