Słoneczny Brzeg

3.79       Zobacz opinie (19)

Słoneczny Brzeg, obok Złotych Piasków, to jeden z najważniejszych i najpopularniejszych kurortów Bułgarii. Swoją nazwę zawdzięcza ponad 300 słonecznym dniom w ciągu roku, dzięki czemu praktycznie zawsze ma się tam gwarancję dobrej pogody. Słoneczny Brzeg rozciąga się pomiędzy przylądkiem Elenite a Nesebyrem.

Słoneczny Brzeg, Bułgaria

Słoneczny Brzeg, Bułgaria - © Zielonamapa

Jego największym atutem jest ponad 6-kilometrowa, piaszczysta plaża, a także doskonała baza noclegowa. W sezonie, jednocześnie, może tam przebywać ok. 30-40 tys. gości! Z tego też powodu o Słonecznym Brzegu trudno napisać, jako o kameralnym i spokojnym kurorcie. Sporo dzieje się tu zarówno za dnia, jak i w nocy, gdy okolica zaczyna dudnić od muzyki puszczanej w klubach.

Dla kogo?

Jeśli jesteś typem plażowicza i imprezowicza, zależy Ci na ładnej plaży, dobrej bazie noclegowej oraz luźnej atmosferze, wtedy Słoneczny Brzeg będzie dla Ciebie idealny. Gdy jednak szukasz kameralnej atmosfery, wtedy omijaj ten kurort szerokim łukiem.

Zdjęcia

  • Słoneczny Brzeg
  • Słoneczny Brzeg
  • Słoneczny Brzeg
  • Słoneczny Brzeg
  • Słoneczny Brzeg
  • Słoneczny Brzeg
  • Słoneczny Brzeg
  • Słoneczny Brzeg
  • Słoneczny Brzeg
  • Słoneczny Brzeg
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Z racji tego, że Słoneczny Brzeg to typowy, letni kurort, to najwięcej dzieje się w nim w szczycie letniego sezonu, czyli w lipcu i sierpniu. Od paru lat coraz większy ruch obserwuje się także w drugiej połowie maja, w czerwcu oraz we wrześniu. Przy czym w tych trzech miesiącach zwykle i tak jest odrobinę spokojniej, niż w lipcu i sierpniu.

Oczywiście większość osób wybiera Słoneczny Brzeg ze względu na tamtejsze plaże oraz niedużą odległość od Nesebyru czy Burgas. Tamtejsza linia brzegowa oferuje szerokie, piaszczyste plaże i całkiem przyjemne widoki.

Plaża centralna

Główna plaża Słonecznego Brzegu ma 6 km długości. Znajdziesz przy niej beach bary, restauracje czy małe parki rozrywki. Wypożyczysz tu leżaki czy parasole, a także będziesz mógł wziąć udział w takich aktywnościach, jak np. parasailing.

Plaża Venid

Znajduje się na północ od głównej plaży Słonecznego Brzegu. Oferuje nieco bardziej kameralną atmosferę. Jeśli więc stawiasz na spokój i relaks, to Plaża Venid będzie doskonałym wyborem. Znajdziesz przy niej kilka niezłych restauracji.

Plaże Vaya i Irakli

Vaya i Irakli to dwie, łączące się ze sobą plaże położone na północ od Słonecznego Brzegu. Czysty piasek, piękna przyroda i widoki. Chętnie odpoczywają tu Bułgarzy. Przy obu plażach nie ma wielkich hoteli ani zwartej zabudowy, za to znajdziesz kilka restauracji i beach barów.

Słoneczny Brzeg nastawiony jest przede wszystkim na turystów, którzy po plażowaniu nie zaszywają się w hotelowych pokojach, a chcą się również zabawić wieczorem. Dlatego znajdziesz tam sporo klubów, w których będziesz mógł potańczyć, napić się i poobserwować koloryt kurortowego życia.

Cacao Beach Club

Jednym z bardziej popularnych klubów Słonecznego Brzegu jest Cacao Beach Club. Znajduje się w południowej części plaży, w niedużej odległości od ujścia rzeki. Każdego roku odwiedzają go DJ-e o międzynarodowej sławie (np. Roger Sanchez, Swedish House Mafia itp.). W lipcu i sierpniu odbywa się tam Solar Summer Festival. Osoby odwiedzające ten klub podkreślają, że panujący tam klimat przypomina im imprezy odbywające się na Ibizie. W Cacao Beach Club możesz liczyć na doskonałą muzykę i doborowe towarzystwo.

Bedroom Beach

W bliskim sąsiedztwie Cacao Beach Club  działa Bedroom Beach. Swoja nazwę zawdzięcza łóźkom z baldachimem, jakie ustawione są na plaży. W ciągu dnia możesz wpaść tam na drinka oraz chill out przy dźwiękach muzyki. Wieczorami natomiast rozkręcają się tam regularne imprezy.

Candy Club Sunny Beach

Na niezłą zabawę możesz też liczyć w Candy Club Sunny Beach. Nie znajduje się on na plaży, a przy jednej z uliczek prowadzących do niej. Praktycznie każdego dnia odbywa się tam inna impreza tematyczna.

Party Club Iceberg

Tematyczne imprezy oferuje także Party Club Iceberg. Wielokrotnie wybierany był najlepszym klubem Słonecznego Brzegu. Dobre miejsce, żeby potańczyć. Niestety barmani średnio się tu starają i drinki zwykle są dość słabe. Jeśli masz więc wrażliwe kubki smakowe, wtedy raczej odwiedź inny klub.

Zobacz także

Bułgaria
Co zwiedzić w Bułgarii?
Bułgaria
Najlepsze plaże w Bułgarii
Bułgaria
Życie nocne w Bułgarii
Bułgaria
Parki narodowe w Bułgarii
Bułgaria
Aktywnie w Bułgarii
Bułgaria
Poza szlakiem w Bułgarii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon