Sozopol

SPOKO

Sozopol jest bez wątpienia jednym z ładniejszych i bardziej czarujących miast bułgarskiego wybrzeża. Położony na południu kraju posiada śliczną starówkę z gąszczem tradycyjnych, zabytkowych domów. Jednak największym atutem Sozopolu jest nadmorska promenada, biegnąca wzdłuż półwyspu, na jakim ulokowało się stare miasto. Wąski chodnik wiedzie wzdłuż różnokolorowych budynków stojących ponad skalnym klifem.

Sozopol

Sozopol, Bułgaria – © Shutterstock

Działają tu liczne restauracje, oferujące tarasy z widokiem na morze i pobliskie plaże. Inną, ważną zaletą Sozopolu jest to, że nawet w szczycie letniego sezonu, gdy takie kurorty jak Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski pękają w szwach, tu panuje dużo większy spokój. Dodatkowo może stanowić całkiem dobrą bazę wypadową do eksplorowania południa Bułgarii. W jego bliskim sąsiedztwie będziesz mógł odwiedzić Burgas, owiany tajemnicami Beglik Tash czy uroczą plażę Silistar.

Dla kogo?

Jeśli Bułgaria kojarzy Ci się jedynie z jarmarcznym klimatem panującym w Złotych Piaskach czy Słonecznym Brzegu, to po pobycie w Sozopolu zmienisz nieco zdanie na temat wybrzeża tego kraju. To wyjątkowe miasto, które zachwyci Cię zabytkami i panującą tam atmosferą. Zdecyduj się na urlop tutaj, jeśli zależy Ci na kameralnej atmosferze. Równocześnie możesz tu liczyć na świetne plaże, niezły wybór restauracji oraz cudowne tereny spacerowe.