Warna

ŚREDNIO

Warna to duże, liczące ponad 330 tys. mieszkańców miasto, położone nad brzegiem Morza Czarnego. Dzięki temu jest trzecim co do wielkości miastem całej Bułgarii. Od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród turystów odwiedzających latem ten kraj. Do Warny przyciągają ich długie, piaszczyste plaże oraz dość spokojne morze.

Warna, Bułgaria

Warna, Bułgaria – © Shutterstock

Z racji swej wielkości miasto oferuje także sporą ilość ciekawych atrakcji. A wśród nich Muzeum Morza Czarnego, bardzo ładny Park Nadmorski, ruiny rzymskich term czy Ewksinograd, czyli letnia rezydencja króla Bułgarii. Warna dba nie tylko o rozrywkę w ciągu dnia, ale również po zachodzie słońca. W mieście działa pokaźna ilość klubów czy pubów, w których możesz liczyć na dobrą zabawę do białego rana.

Dla kogo?

Warna na pewno spodoba Ci się, jeśli nie przeszkadza Ci spędzanie wakacji w dużym, dość zatłoczonym mieście. Miło spędzisz tu czas zarówno wtedy, gdy będziesz chciał poleżeć na plaży, jak i pozwiedzać. Dodatkowym atutem Warny jest to, że zawsze dużo się w niej dzieje, więc na nudę na pewno nie będziesz narzekać.