Złote Piaski

ŚREDNIO

Złote Piaski to najsłynniejszy, nadmorski kurort Bułgarii. Powstał w 1957 roku, kiedy zaczęto rozwijać tereny wokół znajdującego się tam parku przyrodniczego. Początkowo miejsce to było dość spokojne i nastawione raczej na turystów chcących po prostu odpocząć lub pospacerować po tamtejszym kompleksie leśnym.

Złote Piaski, Bułgaria

Złote Piaski, Bułgaria – © Shutterstock

Jednak z biegiem lat kurort zaczął się coraz mocniej rozrastać, a jego popularność stawała się coraz większa. I choć nadal ta część wybrzeża jest naprawdę ładna, to jego krajobraz psują ogromne kompleksy hotelowe. Dodatkowo, w szczycie sezonu Złote Piaski przeżywają prawdziwe oblężenie. Jest tłoczno, gwarno, ale przy okazji naprawdę dużo się dzieje. Złoty piasek oraz piękna przyroda wciąż tam na Ciebie czekają, podobnie, jak dyskoteki czy wszelkiej maści atrakcje od lotów na paralotni na najróżniejszych sportach wodnych kończąc.

Dla kogo?

Jeśli jesteś entuzjastą kurortowego życia, lubisz nieco jarmarczny klimat, tłumy ludzi oraz błogie nic nie robienie, wtedy Złote Piaski będą idealnym kierunkiem dla Ciebie. Jednak gdy szukasz spokojnego i zacisznego miejsca, wtedy omijaj ten kurort naprawdę szerokim łukiem. Podobnie jak Słoneczny Brzeg, to bardzo gwarny kurort.