Osijek

ŚREDNIO

Na północnym-wschodzie Chorwacji, w dolinie rzeki Drawy, leży Osijek. Choć znajduje się z dala od głównych, turystycznych szlaków, to w szczególności goście z Polski odwiedzają go dość często. A wszystko dzięki temu, że znajduje się na popularnej trasie wiodącej do Bośni i Hercegowiny.

Osijek, Chorwacja

Osijek, Chorwacja – © Shutterstock

Dodatkowo jest dobrze skomunikowany z resztą kraju, dzięki docierającej do niego autostradzie. Samo miasto robi naprawdę przyjemne wrażenie. Znaleźć tu można kilka ciekawych zabytków (np. dość rozległą twierdzę), jak i trasy spacerowe lub rowerowe. Warto więc zaplanować przystanek w Osijeku, nie tylko po to, by odpocząć, ale również nieco lepiej poznać to chorwackie miasto.

Dla kogo?

Osijek nie jest może najpiękniejszym miastem Chorwacji, ale nie można mu odmówić uroku. Jeśli więc akurat masz go na swojej trasie, to koniecznie się w nim zatrzymaj. Osijek może się również okazać  dla Ciebie interesujący, jeśli poszukujesz alternatywy względem wyjątkowo zatłoczonych w szczycie sezonu, chorwackich, nadmorskich miast i miasteczek. Bowiem tam nigdy nie ma tłumów.