Wyspa Pag

SPOKO

Najbardziej na północ wysuniętą wyspą Dalmacji jest Wyspa Pag. Jest także piątą co do wielkości wyspą Chorwacji, mającą 284 m² powierzchni. Tym, co ją wyróżnia jest przede wszystkim podłużny, wrzecionowaty kształt. Wyspa Pag ma ok. 60 km długości, natomiast jej szerokość waha się od 2 do 10 km. Mimo surowego, pełnego skał krajobrazu cieszy się sporą popularnością wśród turystów.

Pag Chorwacja

Wyspa Pag, Chorwacja – ©mikael RouSke

Przyjeżdżają tam nie tylko po to, by nabyć produkowane tam sery oraz tradycyjne, znane w Chorwacji i poza nią koronki (Paška čipka). Wyspa Pag jest jednym z bardziej imprezowych punktów w tym kraju. Plaża Zrće obok Novaliji to klubowe zagłębie, gdzie w sezonie może się jednocześnie bawić kilka tysięcy ludzi. Atutem Wyspy Pag jest również to, że aby się na nią dostać wystarczy przejechać mostem łączącym ją ze stałym lądem.

Dla kogo?

Jeśli szukasz miejsca, gdzie będziesz mógł zarówno odpocząć na jednej z ładnych plaż oraz wyszaleć się na parkiecie, popijając drinki z palemką, to Wyspa Pag na pewno Ci się spodoba. Najbardziej zatłoczonym punktem jest tam Novalija. W pozostałych miejscowościach będziesz mógł zakosztować w błogim spokoju. To najlepsze miejsce na imprezę w Chorwacji.