Zagrzeb

SPOKO

Zagrzeb, czyli chorwacka stolica, jest zwykle przez turystów pomijana. A wszystko dlatego, że znajduje się w głębi kraju, a nie na wybrzeżu. Czy jednak warto poświęcić swój cenny czas na zwiedzanie tego miasta? Oczywiście, że tak. Zagrzeb posiada pokaźną ilość zabytków, muzeów i atrakcji dla osób praktycznie w każdym wieku. Od monumentalnych kościołów po zaskakujące wystawy czy piękne tereny zielone.

Zagrzeb, Chorwacja

Zagrzeb, Chorwacja – © Shutterstock

Chorwacka stolica tętni życiem przez cały rok. Odbywają się tu liczne festiwale czy inne wydarzenia artystyczne. Restauracje, knajpki czy kluby oferują dobrą zabawę, ale bez obawy, że na następny dzień zostanie się z absolutnie pustym portfelem. I co najważniejsze – Zagrzeb choć jest dużym miastem to nie przytłacza, a wręcz zachęca do jego eksplorowania.

Dla kogo?

Zagrzeb na pewno Ci się spodoba, jeśli lubisz zwiedzać. W ciągu jednego dnia na pewno zobaczysz sporo. Ale tak naprawdę dopiero 2-3 dni dadzą Ci poczucie, że odwiedziłeś większość najważniejszych atrakcji. Bo nie tylko sam Zagrzeb jest interesujący, ale również jego bliskie otoczenie, jak choćby pasmo Medvednicy ze znajdującym się tam zamkiem. Miasto warte odwiedzenia na trasie z Wiednia czy Budapesztu na plaże Chorwacji.