Budva

ŚREDNIO

Budvę albo się kocha, albo nienawidzi. Chyba nie ma w Czarnogórze drugiego takiego miasta, które aż tak dzieliłoby odwiedzających ją turystów. Budva jest bowiem dość specyficzna. Z jednej strony znajdziesz tam piękną, klimatyczną starówkę, pełną wąskich uliczek i zakamarków. Z drugiej strony, Budva to oblegany przez turystów ze Wschodu (głównie Rosjan) głośny, tłoczny i bardzo imprezowy kurort.

Budva, Czarnogóra

Budva, Czarnogóra – © Shutterstock

Nieco jarmarczna atmosfera nie każdemu odpowiada, a wielkie kompleksy hotelowe dość mocno psują malowniczy krajobraz tej części wybrzeża. Nie zmienia to faktu, że Budva z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Tamtejsze plaże i aquaparki w szczycie sezonu pękają w szwach. A wieczorami i nocą lokalne kluby dbają o dobrą zabawę aż do białego rana.

Dla kogo?

Wakacje w Budvie będą doskonałą propozycją, jeśli chcesz mieć dostęp do niezłych plaż, licznych atrakcji (skoki na bungee, korzystanie z różnych sprzętów pływających itd.) oraz najlepszych klubów w Czarnogórze. Gdy natomiast liczysz na relaks i spokój, wtedy omiń ten kurort bardzo szerokim łukiem.