Durmitor

ŚWIETNIE

Durmitor to bez wątpienia najbardziej popularne pasmo górskie Czarnogóry. Położone jest w północnej części kraju i ze względu na wyjątkowe walory przyrodnicze oraz krajobrazowe już w 1952 r. zostało objęte ochroną w ramach parku narodowego. Durmitor oferuje najlepszą sieć szlaków pieszych i rowerowych w całym kraju.

Durmitor

Park Narodowy Durmitor, Czarnogóra – © SarahTz

Największą popularnością cieszy się wejście na najwyższy szczyt pasma, czyli mający 2522 m n.p.m. Bobotov Kuk. Lecz także inne, nieco niższe szczyty również są godne uwagi. Doskonałą bazą wypadową w Durmitor jest leżące u jego podnóża miasto Żablijak. Jeśli nie bardzo kręci Cię wędrowanie czy jeżdżenie po górach, wtedy zdecyduj się chociaż na przejazd drogą P14, przebiegającą przez serce tego pasma.

Dla kogo?

Durmitor jest idealnym miejscem dla każdej osoby lubiącej aktywnie spędzać czas. Liczne szlaki piesze i rowerowe oraz dobra baza noclegowa (kempingi, hotele i schroniska górskie) dają ogromne możliwości na zorganizowanie sobie idealnych, górskich wakacji. Dodatkowo Durmitor charakteryzuje się bardzo ciekawym ukształtowaniem terenu, co czyni go ciekawym kierunkiem dla fanów fotografii krajobrazowej.