Kotor

ŚWIETNIE

Jednym z najważniejszych, turystycznych symboli Czarnogóry jest miasto Kotor położone nad brzegiem zachwycającej Boki (Zatoki) Kotorskiej. Jego niesamowita, otoczona murami starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i cieszy się równie dużą popularnością, jak stare miasto w Dubrowniku.

Kotor, Czarnogóra

Kotor, Czarnogóra – © Shutterstock

Kotor w sezonie bywa mocno zatłoczony za sprawą wielkich statków wycieczkowych wpływających do zatoki. Ale mimo tłoku, wąskie, klimatyczne, pełne śródziemnomorskiego uroku uliczki i znajdujące się tam zabytki zachwycą każdego. Jednak największą atrakcją Kotoru są mury miejskie oraz górująca nad starówką Twierdza św. Jana, skąd rozciąga się jeden z piękniejszych widoków na Zatokę Kotorską oraz schodzące do niej zbocza gór Lovćen.

Dla kogo?

Odpowiedź na to pytanie jest dość jednoznaczna. Dla każdego! Bowiem Kotor jest obowiązkowym punktem zwiedzania dla wszystkich osób odwiedzających Czarnogórę. Jeśli jesteś typem plażowicza, preferujesz dzicz i góry czy wolisz przemierzać kolejne, widokowe szosy, to prędzej czy później i tak zawitasz w tym wyjątkowym mieście.

Zatoka Kotorska

W rejonie Zatoki Kotorskiej warto odwiedzić Perast, Kotor, Lovcen, Herceg Novi, Tivat.