Lovcen

SPOKO

Góry Lovcen wznoszą się na wschód od Boki Kotorskiej. Oferują doskonałe widoki na zatokę, ale nie tylko. Z najczęściej przez turystów odwiedzanego szczytu pasma, czyli Jezerskiego Vrhu, zobaczyć można niemalże całą Czarnogórę. Na jego wierzchołku wznosi się Mauzoleum Piotra II Petrovića-Niegosza, który był biskupem oraz władcą Czarnogóry, wprost uwielbianym przez poddanych.

Lovcen, Czarnogóra

Lovcen, Czarnogóra – © Shutterstock

Niewątpliwym plusem gór Lovcen jest fakt, że można się w nie dostać samochodem. Przebiega przez nie szosa P1 łącząca Kotor z Cetynią. Odchodzi od niej droga docierająca pod Jezerski Vrh. Zatem nawet, jeśli nie przepadasz za nużącymi wędrówkami po górach, będziesz mógł bez wysiłku znaleźć się w ich sercu, by podziwiać przepiękne krajobrazy.

Dla kogo?

Góry Lovcen to idealne miejsce dla wszystkich entuzjastów pięknych widoków obejmujących góry i morze. Na terenie pasma znajdziesz wiele punktów, z których będziesz mógł podziwiać zachwycające, czarnogórskie krajobrazy. Lovcen to także doskonały kierunek dla aktywnych. Znajdziesz tam sporo szlaków pieszych. Jednak pamiętaj, że latem bywa tam naprawdę bardzo gorąco.

Zatoka Kotorska

W rejonie Zatoki Kotorskiej warto odwiedzić Perast, Kotor, Lovcen, Herceg Novi, Tivat.