Podgorica

ŚREDNIO

Podgorica, czyli czarnogórska stolica, nie jest zbyt urodziwym czy ciekawym miastem. Początkowo nosiła nazwę Titograd. W trakcie II wojny światowej miasto było zbombardowane aż 70 razy, co przyczyniło się do tego, że obecnie Podgorica nie należy do najpiękniejszych miejsc na Bałkanach.

Podgorica, Czarnogóra

Podgorica, Czarnogóra – © Nico Trinkhaus

Główną zaletą czarnogórskiej stolicy jest to, że stanowi ważny węzeł komunikacyjnych. Znajduje się tam międzynarodowe lotnisko, a także dworzec kolejowy oraz autobusowy. Dzięki pociągom czy autobusom można dotrzeć do większości miejsc w Czarnogórze czy na Bałkanach. Jeśli jednak zdecydujesz się na zwiedzanie Podgoricy, koniecznie zajrzyj w okolice kanionu rzeki Moracy oraz wzgórze Gorica. Wieczorem również będziesz miał tu co robić

Dla kogo?

Pod kątem krajoznawczym Podgorica jest miejscem dla koneserów. Nie znajdziesz tam zbyt wielu atrakcji czy ciekawych miejsc do zwiedzania. Wystarczą 2 godziny, by odwiedzić najważniejsze punkty stolicy. Jeśli jednak nie możesz nazwać się koneserem, to potraktuj Podgoricę jedynie jako węzeł komunikacyjny.