Ulcinj

ŚREDNIO

Ulcinj jest najbardziej na południe wysuniętym kurortem Czarnogóry. Dla wielu turystów stanowi przedsmak Albanii. Żyje tam bowiem sporo Albańczyków, a panujący w mieście klimat znacząco odbiega od tego, jaki znaleźć można w innych miejscach czarnogórskiego wybrzeża.

Ulcinj, Czarnogóra

Ulcinj, Czarnogóra – © Shutterstock

Ulcinj słynie z przyjemnej, położonej na klifie starówki oraz licznych, doskonałych plaż. Ze względu na panujący tu mikroklimat, który miasto zawdzięcza lasom piniowym, jest to doskonały kierunek dla osób zmagających się z problemami z układem oddechowym czy alergiami. Dodatkowo Ulcinj jest popularnym celem dla imprezowiczów. Tutejsze kluby cieszą się uznaniem tak turystów, jak i miejscowych.

Dla kogo?

Ulcinj to kurort dość uniwersalny. Bo praktycznie każdy znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Na plażowiczów czekają liczne, świetne plaże. Dodatkowym atutem jest bliskość Wielkiej Plaży, która ma kilkanaście kilometrów i oferuje czysty piasek. Imprezowicze również nie będą się tutaj nudzić. Klubów jest sporo i w sezonie oferują naprawdę dobrą zabawę. Jeśli natomiast chciałbyś coś pozwiedzać, to w Ulcinj i jego bliskim sąsiedztwie znajdziesz kilka ciekawych miejsc.