Skalne Miasto

SPOKO

Najsłynniejsze, ale nie jedyne, tzw. Skalne Miasto znajduje się przy niewielkiej miejscowości Adrspach. Leży ona w północnej części Czech, bardzo blisko od granicy z Polską. Jest to niewątpliwie jedna z ciekawszych atrakcji całych Sudetów. Po przejściu przez niesamowicie wkomponowaną gotycką bramę, znajdziesz się pośród wąskich korytarzy. Te, niczym uliczki w mieście, przeprowadzą Cię przez ten niezwykły krajobraz. Skały przybierają tu niesamowite formy, a pośród nich znajdziesz również wodospady, jeziora i tarasy widokowe.

Adrspach, Czechy – ⓒ Shutterstock

Część szlaków będzie idealna dla całych rodzin, a wycieczkę można rozszerzyć jeszcze o rejs po jeziorze, który na pewno spodoba się najmłodszym. Bardziej ambitnym turystom przypadną do gustu kładki i wąskie przejścia, które pozwolą wspiąć się trochę wyżej i spojrzeć na niesamowite formacje skalne z szerszej perspektywy.

Dla kogo?

Skalne Miasto niedaleko Adrspach będzie ciekawą atrakcją praktycznie dla każdego. Jeśli szukasz idealnego miejsca na rodzinną wycieczkę, to tutejsze ścieżki uzupełnione o rejs łodzią flisacką spodobają się każdemu, bez względu na wiek. Jeśli wolisz ambitniejsze wycieczki piesze, to zachwyci Cię dłuższy wariant trasy, rozszerzony o Teplickie Skały.