Czeskie Budziejowice

3.33       Zobacz opinie (6)

Czeskie Budziejowice leżą na południe od Pragi. Powstały w połowie XIII wieku, jako miasto królewskie. Ponieważ znajdowało się na ważnym szlaku handlowym, szybko zyskało na znaczeniu. Dziś znane jest przede wszystkim miłośnikom piwa. To właśnie tu powstaje słynny na cały świat Budvar. Od ponad 700 lat piwo warzone jest według oryginalnej receptury.

Czeskie Budziejowice
Czeskie Budziejowice, Czechy - © Zielonamapa

Wizyta w mieście będzie więc idealną okazją do spróbowania Budweisera Budvar prosto od producenta. Większość najciekawszych atrakcji Czeskich Budziejowic znajduje się w okolicy zabytkowego rynku. Warto dodać, że jest on jednym z największych w Europie i zajmuje  powierzchnię jednego hektara. Bezpośrednio przy nim znajdziesz liczne, przepiękne, barokowe domy, oraz niesamowity budynek ratusza. Zajrzyj również do katedry św. Mikołaja, wejdź na Czarną Wieżę oraz odwiedź interesujący budynek domu solnego.

Dla kogo?

Czeskie Budziejowice będą ciekawym kierunkiem zwłaszcza dla piwoszy, którzy chcieliby spróbować słynnego oryginalnego Budweisera Budvar. Spodoba Ci się tu również wtedy, gdy szukasz autentycznego, czeskiego klimatu, niezmienionego przez masową turystykę. W pobliżu warto zajrzeć do Trzebonia oraz Krumlowa.

Zdjęcia

  • Czeskie Budziejowice
  • Czeskie Budziejowice
  • Czeskie Budziejowice
  • Czeskie Budziejowice
  • Czeskie Budziejowice
  • Czeskie Budziejowice
  • Czeskie Budziejowice
  • Czeskie Budziejowice
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Czeskie Budziejowice warto odwiedzić niezależnie od pory roku. Będą przyjemnym celem weekendowego city break’u. W ciągu dwóch dni na spokojnie zwiedzisz miejscowe atrakcje, a także będziesz miał wystarczająco dużo czasu na piwne degustacje. Pod kątem pogody, najlepszym okresem będzie wiosna i lato.

Zobacz także

Czechy
Co zwiedzić w Czechach?
Czechy
Życie nocne w Czechach
Czechy
Parki narodowe w Czechach
Czechy
Aktywnie w Czechach
Czechy
Poza szlakiem w Czechach
©2023 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon