Mariańskie Łaźnie

SPOKO

Mariańskie Łaźnie, razem Karlowymi Warami oraz Franciszkowymi Łaźniami, tworzą trójkąt uzdrowiskowy wschodnich Czech. Spośród trzech wymienionych, to właśnie Mariańskie Łaźnie zostały najpóźniej założone. Jednocześnie, przez wielu uznawane są za najpiękniejsze sanatorium Europy. Ich głównym bogactwem jest ponad 130 źródeł wód mineralnych o leczniczych właściwościach. Wspomagają leczenie chorób nerek, dróg moczowych, układu pokarmowego, dróg oddechowych oraz narządów ruchu.


Centralnym punktem głównego deptaku jest niesamowita Główna Kolumnada. Ta potężna, odlana z żeliwa pijalnia, w neobarokowym stylu, pochodząca z roku 1899. Tuż obok niej znajduje się równie ciekawa Śpiewająca Fontanna, która o każdej nieparzystej godzinie daje pokaz w rytm muzyki klasycznej lub filmowej. W mieście znajduje się mnóstwo dobrze zachowanych XIX-wiecznych zabytków, otoczonych malowniczymi parkami. Poza typowymi leczniczymi zabiegami, możesz tu skorzystać również z bardzo rozbudowanej oferty fitness i wellness.

Dla kogo?

Jeśli szukasz przyjemnego uzdrowiska, które pomoże Ci zadbać o zdrowie, to Mariańskie Łaźnie będą idealnym wyborem. Gdy po prostu chcesz się zrelaksować, to możesz skorzystać z bardzo bogatej oferty wellness. Dodatkowo, w Mariańskich Łaźniach na pewno nie będziesz się nudził. A wszystko dzięki zabytkom i pięknej architekturze.