Kopenhaga

4.36       Zobacz opinie (14)

Stolica Danii od wielu lat znajduje się w ścisłej czołówce rankingu najlepszych miast do życia. Jednak nie tylko jej mieszkańcy mają powody do radości. Uważana za najbardziej wyluzowane miasto w Skandynawii, Kopenhaga ma wiele do zaoferowania turystom. Nieważne, czy podróżujesz w celu zwiedzania, czy szukasz raczej mocniejszych wrażeń. Jeśli nie byłeś jeszcze w mieście kanałów, rowerów, Carlsberga i Andersena, najwyższy czas to zmienić. Za jednym zamachem zwiedzisz też Malmo.

Kopenhaga

Kopenhaga, Dania - © Zielonamapa

Dla kogo?

Dla pasjonatów historii i zabytkowej architektury. Dla miłośników sztuki i mody. Dla amatorów smacznego jedzenia i dobrej zabawy. Dla poszukiwaczy ekstremalnych wrażeń. W Kopenhadze znajdziesz dosłownie wszystko: skarby Wikingów, królewskie rezydencje, wciąż żywe osiedle hipisów, kolorowe kamieniczki w Nowym Porcie, galerie sztuki i mnóstwo restauracji z gwiazdkami Michelina.

Zdjęcia

  • Kopenhaga
  • Kopenhaga
  • Kopenhaga
  • Kopenhaga
  • Kopenhaga
  • Kopenhaga
  • Kopenhaga
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Z punktu widzenia turysty olbrzymią zaletą Kopenhagi są jej niewielkie rozmiary. Najważniejsze atrakcje miasta zobaczysz poruszając się pieszo. Chcąc zobaczyć miejsca położone na obrzeżach, możesz skorzystać z najpopularniejszego w mieście środka transportu, czyli roweru, albo świetnej, chociaż drogiej, komunikacji miejskiej.

Nowy Port

Jeśli kiedykolwiek widziałeś pocztówkę z Kopenhagi, przedstawiającą wprost  bajkowe, kolorowe kamieniczki nad kanałem, w którym cumują żaglówki, był to właśnie widok na Nowy Port (Nyhavn). Spacer po Nowym Porcie zajmie ci maksymalnie pół godziny, chyba że zechcesz zajrzeć do jednej ze znajdujących się tu klimatycznych kawiarenek, sklepów ze starociami lub galerii sztuki. W takim wypadku możesz przepaść w Nowym Porcie na cały dzień.

HIVE

Klub nocny HIVE położony jest w samym sercu Kopenhagi (Skindergade 45-47) i należy do najbardziej ekskluzywnych lokali w mieście. W piątki na scenie występują DJ’e, dzięki którym pa parkiecie panuje skrajnie energiczna atmosfera. W soboty klub zamienia się w bardziej alternatywną przestrzeń, a muzyce towarzyszą odlotowe wizualizacje i efekty 3D, porywające gości w niesamowitą imprezową podróż przez stulecia.

Sigurdsgade

Chcesz bawić się jak na Ibizie? Odwiedź Sigurdsgade (Sigurdsgade 39). W klubie znajduje się tropikalny bar, w którym kupisz egzotyczne drinki, a czarny sufit rozświetlają lampki imitujące rozgwieżdżone niebo. Z parkietów nigdy nie znikają tłumy, a to dzięki dużej różnorodności granej muzyki.

Culture Box

Culture Box (Kronprinsessegade 54) to jeden z najpopularniejszych klubów nocnych w całej Danii. Lokal podzielono na sektory w trzech kolorach: White Box służy rozgrzewce przed imprezą, Red Box to bardziej kameralna część klubowa, a na scenie Black Box występują największe gwiazdy muzyki elektronicznej, house i techno.

Chateau Motel

W Chateau Motel (Knabrostræde 3) znajdziesz 4 sektory przeznaczone dla różnych typów imprezowiczów. Cocktail bar, oldschoolowa knajpka, główny parkiet z muzyką elektroniczną czy sala ze sceną karaoke? Wybierz to, co pasuje ci najbardziej. Przed północą wstęp wolny!

Jolene

Jolene (Flæsketorvet 81-85) to bar w stylu industrialnym, gdzie goście sączą piwo prosto z butelki, a huczne imprezy trwają do białego rana. Na klimat miejsca w dużej mierze wpływa wystrój – odrapane meble i rozpadające się lampy. Oprawę muzyczną zapewniają wychillowani DJ’e, niekiedy odbywają się tu koncerty rockowe i imprezy LGBT pod szyldem THROWback Party.

The Jane

Przy placu Gråbrødre, a więc w samym centrum, znajdziesz bar z klubem nocnym The Jane.  Wnętrze lokalu przypomina scenerię z serialu Mad Men, znajdziesz tu kominek, duży bar, wygodne fotele w stylu Chesterfield, a także wielkie półki z książkami, które nocą odsłaniają ukryte przejścia do kolejnych pomieszczeń. Koło północy imprezę rozkręca DJ.

Kassen

Kassen (Nørrebrogade 18) to jeden z najtańszych w Kopenhadze coctail barów – w piątki, między 14 a 22 możesz załapać się na happy hour i dwa drinki w cenie jednego. Inne zniżkowe oferty obowiązują w środy i czwartki. Ceny przyciągają nie tylko turystów, ale też miejscowych, toteż wizyta w Kassen jest świetną okazją do nawiązania znajomości z lokalsami.

Ogrody Tivoli

Ogrody Tivoli kryją w sobie jeden z najstarszych na świecie parków rozrywki (starszy jest tylko Dyrehavsbakken, położony na… obrzeżach Kopenhagi). Obecnie Tivoli jest najpopularniejszym parkiem rozrywki w Skandynawii i trzecim pod tym względem w rankingu ogólnoeuropejskim. W Tivoli możesz przejechać się drewnianą kolejką z 1914 roku, słynnym Demonem, a także najwyższą karuzelą świata. Jednocześnie Tivoli jest ważnym punktem na mapie kulturalnej Kopenhagi – w ogrodach odbywają się liczne koncerty, przedstawienia pantomimy, występy baletu i zespołów tańca nowoczesnego.

Skoki na bungee

Potrzebujesz jeszcze więcej adrenaliny? Od kwietnia do listopada w kopenhaskiej Halvandet możesz skoczyć na bungee z portowego dźwigu o wysokości 69 metrów. Uwaga, na miejscu możesz zapłacić wyłącznie duńskimi koronami!

Poznaj Duńczyków

Nic nie pozwala poznać mieszkańców danego miejsca lepiej niż wspólny posiłek. Otwarci na znajomości i doświadczenia Duńczycy zapraszają turystów na kolację do swoich domów. Inicjatywa, jak to w Skandynawii, jest świetnie zorganizowana. Jeśli podoba ci się ten pomysł, wejdź na stronę meetthedanes.com, gdzie znajdziesz swojego gospodarza. Spokojnie, nie musisz znać duńskiego, w Kopenhadze z łatwością dogadasz się po angielsku.

Zobacz także

Dania
Co zwiedzić w Danii?
Dania
Najlepsze plaże w Danii
Dania
Życie nocne w Danii
Dania
Aktywnie w Danii
Dania
Poza szlakiem w Danii
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon