Wyspa Mon

SPOKO

Mon jest niewielką, ale wyjątkowo urodziwą wyspą zlokalizowaną w południowo-wschodniej Danii. Jej powierzchnia wynosi około 240 km2 i jest pełna przepięknych lasów i plaż. Odwiedzając te okolice, możesz zatrzymać się m.in. w Stege, które jest głównym i zarazem jedynym miastem na tym terenie. Niech Cię jednak to nie zraża, ponieważ czeka na Ciebie wiele ciekawych miejsc, które są wyjątkowe pod każdym względem.

mon

Mon, Dania – © Zielonamapa.pl

By zwiedzić całą wyspę, wystarczy tak naprawdę jednodniowa wycieczka, jeśli jednak marzy Ci się wypoczynek na łonie natury, udając się np. do rezerwatu Jordbassinerne Stege, to warto spędzić tutaj co najmniej kilka dni. Mon, jest idealna dla ludzi ceniących spokój i kochających spacery przy szumie fal lub trelach ptaków. Możesz udać się na wędrówkę po jednej z największych chlub Danii, czyli Klint Mons. Jest to ok 8 km wspaniałej natury, która zadbała o to, byś nigdy nie zapomniał jej uroków. W czasie wycieczki możesz również odwiedzić GeoCenter, gdzie zetkniesz się m.in. ze wspaniałymi eksponatami oraz atrakcjami dla dzieci.

Dla kogo?

Mon spodoba się każdej osobie lubiącej obcować z przyrodą, w której dominuje zieleń i ptaki. Tutaj poznasz co to relaks i ukojenie, które jest towarem deficytowym w obecnych czasach. Jeśli więc planujesz urlop w Danii, to pamiętaj, żeby wpaść na tę wyjątkową wyspę.