Odense

4.29       Zobacz opinie (7)

Odense to przepiękne miasto, którego początki sięgają około X wieku, co czyni je jednym z najstarszych miast w kraju. Leży na wyspie Fionia, u ujścia zatoki Odense Fjord i każdego roku zaprasza do siebie tłumy turystów z całego świata. W tej okolicy masz okazję poznać zarówno przepiękne zabytki, jak i wyruszyć w wycieczkę krajoznawczą po malowniczych terenach. Niezależnie od celu Twojej podróży, możesz być pewien, że Odense stanie na wysokości zadania.

Odense
Odense, Dania - © Zielonamapa

Przyjeżdżając do tego miasta, będziesz miał wyjątkową okazję przemierzać ulice, po których stąpał niegdyś jeden z twórców najpiękniejszych baśni na świecie, Hans Christian Andersen. Jeśli interesuje Cię jego życie, możesz udać się do H.C. Andersens Hus, muzeum poświęcone jego sylwetce w miejscu, w którym przyszedł na świat. Natomiast chcąc poznać historię tej wyjątkowej miejscowości, możesz udać się do The Funen Village, gdzie przeniesiesz się na chwilę do XIX-wiecznej rzeczywistości mieszkańców Odense. A jeśli wolisz odrobinę zmienić klimat, to udaj się do Brandts, galerii sztuki, w której znajdziesz m.in. wystawę poświęconą jednej z najpopularniejszych wytwórni filmów animowanych na świecie.

Dla kogo?

Odense jest miastem, w którym miło spędzi czas zarówno pojedynczy turysta, jak i rodziny z dziećmi. Przyjeżdżając tutaj, możesz mieć poczuć na własnej skórze niezwykłą atmosferę miejsca, które swoim charakterem przypomina najpiękniejsze baśniowe krainy.

Zdjęcia

  • Odense
  • Odense
  • Odense
  • Odense
  • Odense
  • Odense
  • Odense
  • Odense
  • Odense
  • Odense
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Jeżeli w Odense szukasz kontaktu z naturą, to możesz być spokojny, ponieważ w okolicy znajdują się przepiękne miejsca. Na sam początek możesz udać się do Monks Mose, w którym nie tylko będziesz mógł się zrelaksować na trawie, ale również pojeździć na rowerze po przygotowanych do tego ścieżkach. W okolicy znajdziesz też wspaniałe jeziora jak Davinde So czy Skovsoen, które porażają swoim urokiem. A jeśli chciałbyś się podziwiać faunę i florę, to warto wybrać się do rezerwatu przyrody Vigelso Naturskole, w którym będziesz mógł również wyruszyć promem po lokalnych wodach.

Zobacz także

Dania
Co zwiedzić w Danii?
Dania
Najlepsze plaże w Danii
Dania
Życie nocne w Danii
Dania
Aktywnie w Danii
Dania
Poza szlakiem w Danii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon