Roskilde

4.33       Zobacz opinie (6)

Roskilde to wyjątkowa miejscowość położona na południowym wybrzeżu fiordu Roskilde Fjord, 30 km od Kopenhagi. Położona na Zelandii dawna stolica Danii jest nie tylko przepięknym miastem o bogatej historii, ale również organizuje od 1971 roku Roskilde Festival, jeden z najpopularniejszych festiwali w Europie. W jego trakcie możesz wziąć udział w licznych koncertach, kabaretach, wybrać się do kina, czy udać na warsztaty plastyczne. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, skorzystaj ze sztucznych ścianek i boisk do koszykówki. Z pewnością będzie to niezapomniany festiwal!

Roskilde

Roskilde, Dania - © Zielonamapa

W czasie wycieczki pamiętaj również, by odwiedzić piękne jezioro Himmelsoen, gdzie nie tylko będziesz mógł podziwiać wspaniałe okoliczności przyrody, ale również oddać się rozrywce, jaką jest pływanie. Ponadto warto również wybrać się na pieszą wycieczkę po National Park Skjodungernes Land, tutaj zobaczysz m.in. niesamowite łąki, wysepki oraz wiele obiektów kultury jak Land of Legends, w którym przeniesiesz się w czasie do różnych epok.

Dla kogo?

Roskilde jest idealnym miejscem m.in. dla rodzin z dziećmi i ludzi kochających epokę wikingów. Jeśli udasz się do Muzeum Łodzi Wikingów, Twoje dzieci będą mogły wcielić się w młodych wojowników, wejść na pokład jednej z replik łodzi i przenieść się na chwilę do innej rzeczywistości. A jeśli dodatkowo jesteś miłośnikiem przyrody, to nie zapomnij jeszcze zwiedzić Boserup Skov, wspaniałych lasów, w których, tak jak w mieście, panuje wyjątkowa atmosfera.

Zdjęcia

 • Roskilde
 • Roskilde
 • Roskilde
 • Roskilde
 • Roskilde
 • Roskilde
 • Roskilde
 • Roskilde
 • Roskilde
 • Roskilde
 • Roskilde
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Muzeum Łodzi Wikingów

Przyjeżdżając do Roskilde, przygotuj się na niesamowite emocje, które będą Ci towarzyszyć na każdym kroku. Na sam początek wybierz się do Muzeum Łodzi Wikingów, w którym zobaczysz wyjątkowe eksponaty w postaci łodzi, wśród których znajdują się egzemplarze pochodzące z XI wieku.

Katedra w Roskilde

A jeśli chciałbyś poznać inspirację dla wszystkich gotyckich kościołów w Europie, to udaj się na zwiedzanie Katedry w Roskilde, która dodatkowo została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Miasto przygotowało jeszcze atrakcję dla prawdziwych fanów rocka. Muzeum Ragnarock to miejsce, w którym nie tylko poznasz historię tego kultowego nurtu w muzyce, ale również będziesz mógł wziąć udział w niesamowitych imprezach takich jak koncerty czy wystawy poświęcone muzyce.

Zobacz także

Dania
Co zwiedzić w Danii?
Dania
Najlepsze plaże w Danii
Dania
Życie nocne w Danii
Dania
Aktywnie w Danii
Dania
Poza szlakiem w Danii
©2022 Zielonamapa.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon