Skagen

4.00       Zobacz opinie (7)

Skagen to zjawiskowa miejscowość położona na północnym cyplu Jutlandii. Tutaj stykają się Morza Bałtyckie z Północnym i zlokalizowany jest drugi co do wielkości port rybacki w Danii. Jeśli tu przyjedziesz, znajdziesz się w najbardziej wysuniętej na północ miejscowości w kraju oraz poznasz przepiękne miejsca, w których możesz oddać się wielu aktywnościom fizycznym. Ponadto zetkniesz się ze wspaniałą historią i atmosferą, o którą dbają wyjątkowi ludzie.

skagen

Skagen, Dania - © Zielonamapa

W Skagen znajdziesz również miejsca, w których będziesz się mógł wyciszyć i w spokoju podziwiać naturę. Wystarczy, że udasz się na jedną z wielu plaż np. Grenen, gdzie występują foki pospolite lub Sonderstand, jedna z najpopularniejszych plaż w okolicy. Możesz również wybrać się na Rabjerg Mile, największą ruchomą wydmę w Europie Północnej, która stanowi idealną trasę dla turystyki pieszej. A jeśli chciałbyś ujrzeć jednego z najpiękniejszych ptaków na świecie, jakim jest orzeł, to koniecznie przyjedź do Ornereservatet. W tym rezerwacie przyrody nie tylko będziesz mógł obcować z tymi majestatycznym stworzeniami, ale również poznasz historię sokolnictwa.

Dla kogo?

Skagen jest miejscem idealnym nie tylko na wycieczki rodzinne czy romantyczny wyjazd we dwoje. Jest to miejsce dla każdego, kto kocha sztukę i pragnie podziwiać naturę w jej najlepszym wydaniu. Tutaj możesz być pewien, że spędzisz cudowny czas i zapamiętasz go jako jeden z najlepszych w Twoim życiu.

Zdjęcia

  • Skagen
  • Skagen
  • Skagen
  • Skagen
  • Skagen
  • Skagen
  • Skagen
  • Skagen
  • Skagen
  • Skagen
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Skagens Museum

Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki, to w pierwszej kolejności powinieneś odwiedzić Skagens Museum oraz Anchers Hus, gdzie zetkniesz się z przepięknymi obrazami, których autorkom była m.in. Anna Archer, jedna z najważniejszych duńskich artystek. Ponadto możesz odwiedzić Skagen Bamsemuseum, zwłaszcza gdy podróżujesz z dziećmi, ponieważ w tym miejscu zetkniesz się z wieloma pluszowymi misiami.

Farm Fun

Natomiast jeżeli wolisz rozrywkę na świeżym powietrzu, to warto udać się do Farm Fun, gdzie poznasz piękne zwierzęta i oddasz się wielu aktywnościom jak m.in. jazda na rowerze.

Zobacz także

Dania
Co zwiedzić w Danii?
Dania
Najlepsze plaże w Danii
Dania
Życie nocne w Danii
Dania
Aktywnie w Danii
Dania
Poza szlakiem w Danii
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon