Tallinn

SPOKO

Tallinn to często niedoceniane miasto. A stolica Estonii pozytywnie zaskakuje na praktycznie każdym kroku. Przede wszystkim posiada jedną z lepiej zachowanych, średniowiecznych starówek w całej Europie. Mury obronne (jedne z najdłuższych w Europie) oraz baszty, robią naprawdę ogromne wrażenie.

Tallinn, Estonia – © Shutterstock

Spacer po klimatycznym starym mieście, które znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO również jest obowiązkowym punktem zwiedzania. Podobnie, jak wizyta w licznych muzeach, w tym w słynnym Lennusadam (muzeum marynarki wojennej) czy Kumu (muzeum sztuki). Tallinn zachwyca również licznymi, świetnymi punktami widokowymi, dzięki którym spojrzysz na starówkę z nieco szerszej perspektywy. Dodatkowo, estońska stolica słynie z rozbudowanej oferty życia nocnego. Kluby, puby, hipsterskie miejscówki i kawiarnie kuszą, by spędzić w nich szalony wieczór pełen smacznych drinków, mocnych bitów i doborowego towarzystwa. Bez wątpienia w Tallinnie nie będziesz miał czasu na nudę. I szybko odkryjesz, że jest to miasto, do którego chce się wracać.

Dla kogo?

Tallinn to duże miasto, które oferuje rozrywki praktycznie dla każdego. Przede wszystkim spodoba się tu fanom średniowiecznej architektury. Starówka jest nią wypełniona. To oczywiście idealny kierunek, jeśli lubisz zwiedzać. Liczne zabytki i muzea czekają tam na Ciebie. A jeśli dodatkowo szukasz wieczornych rozrywki, to w mieście znajdziesz ogromną ilość klubów i pubów.