Inari

4.30       Zobacz opinie (10)

Inari jest jednym z ciekawszych miejsc, które można znaleźć w Finlandii. Jego historia sięga tysięcy lat i od zawsze zachwyca swoją elegancją i niepowtarzalnym klimatem. Jeśli marzysz o wyjątkowej podróży po tym nordyckim kraju, to musisz udać się do Laponii na północ kraju. Tam znajdziesz przepiękne jezioro o tej samej nazwie. Na miejscu będą na Ciebie czekać niesamowite atrakcje, cudowne widoki i wspaniała atmosfera, za którą stoją wyjątkowi ludzie. Dlatego nie wahaj się ani chwili i przygotuj się na wiele pozytywnych wrażeń i doznań.

Inari, Finlandia, co warto zobaczyć, atrakcje turystyczne, opinie

Inari, Finlandia - © Zielonamapa

Dla kogo Inari?

Każdy, kto przyjedzie do tego pięknego miasteczka, będzie miał okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc, które spełnią oczekiwania zarówno historyków, jak i miłośników przyrody. Jeśli dodatkowo cenisz sobie aktywność fizyczną, to Inari z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Zdjęcia

 • Inari
 • Inari
 • Inari
 • Inari
 • Inari
 • Inari
 • Inari
 • Inari
 • Inari
 • Inari
 • Inari
 • Inari
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Planując podróż do Inari, tak jak w przypadku innych skandynawskich krajów, wszystko zależy preferencji. Jeśli lubisz wyższe temperatury, to najlepszym wyborem będą miesiące od czerwca do sierpnia. Ten okres zagwarantuje Ci przyjemną pogodę oraz niewielkie opady, a temperatury mogą osiągnąć nawet 21 stopni Celsjusza.

Planując wyprawę do Inari, nie może zabraknąć atrakcji, które umilą Ci czas w czasie pobytu.  Dlatego warto przygotować sobie listę miejsc wartych zobaczenia, by na miejscu móc w pełni korzystać z uroków tej wyjątkowej miejscowości.

Muzeum Siida

To wyjątkowe miejsce, które poświęcono historii wyjątkowego regionu, jakim jest Laponia. Na miejscu będziesz miał okazję zobaczyć wyjątkowe eksponaty, które nawiązują do życia mieszkańców, ich zwyczajów oraz tradycji. Dlatego, jeśli chciałbyś poznać dziedzictwo nie tylko Inari, to nie ma lepszego miejsca niż Muzeum Siida.

Przyjeżdżając do Inari, warto pamiętać, że wokół roztacza się niezwykły krajobraz, któremu wprost nie można się oprzeć. Dlatego planując przyjazd w te okolice, zarezerwuj sobie kilka dodatkowych dni, ponieważ to właśnie w naturze tkwi prawdziwa magia tego miejsca.

Park Narodowy Lemmenjoki

Jest to największy park narodowy Finlandii. Założony został w 1956 roku i jego powierzchnia wynosi niecałe 3 tys. km. W parku będziesz miał okazję zobaczyć wyjątkową faunę i florę, wśród których królują renifery i rosomaki.

Poza zwiedzaniem zabytków i podziwianiem natury, w Inari możesz również oddać się rozmaitym aktywnościom fizycznym. Na mapie miasteczka i jego okolic znajdziesz wiele ciekawych miejsc, które mogą Ci się spodobać, ponieważ oferują rozmaite formy spędzania czasu.

Park Narodowy Urho Kekkonena

Powstał w 1983 roku na powierzchni ponad 2500 tys. km i stanowi drugi co do wielkości park narodowy Finlandii. Na miejscu znajdziesz wiele ciekawych szlaków, po których można spacerować i podziwiać lokalną naturę.

Kiilopaa

To niezwykła strefa, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli lubisz hiking, narciarstwo czy nawet kąpać się w zimnej wodzie, to w Kiilopaa będziesz mógł spróbować swoich sił w tych dziedzinach. Ponadto na miejscu czekają na Ciebie rozmaite gry plenerowe.

Hammastunturi

Jeśli kochasz chodzić po górach, to z pewnością ucieszy Cię fakt, że w okolicy Inari również będziesz miał okazję wspiąć się na niesamowite szczyty. Jednym z nich jest Hammastunturi, który z pewnością dostarczy Ci wiele wrażeń i satysfakcji z przebytej drogi.

Muotkatunturit

To przepiękne, dziewicze tereny, po których można spacerować w nieskończoność. Piękny krajobraz, łatwe i przyjemne trasy, to jeden ze sposobów na spędzenie uroczego dnia. Dlatego przygotuj wygodne buty, złap za plecak i wyrusz w wyjątkową podróż po lokalnej dziczy.

Zobacz także

Finlandia
Co zwiedzić w Finlandii?
Finlandia
Życie nocne w Finlandii
Finlandia
Parki narodowe w Finlandii
Finlandia
Aktywnie w Finlandii
Finlandia
Poza szlakiem w Finlandii
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon