Annecy

SPOKO

Przyjechać do Annecy i nie wydać z siebie choćby westchnienia zachwytu? Wydaje się to niemożliwe. Pełne historycznego uroku i imponujących zabytków miasto wzbudza fascynację i pozwala się rozmarzyć. Może to za sprawą kanałów, które wdzierają się w miasto? Leniwie przepływają pod mostami, mijając pałace i kamienice z XVI i XVII w. Przywodzą na myśl romantyczność Wenecji. Do tego stopnia, że Annecy zyskało sobie nawet przydomek “Alpejskiej Wenecji”.

Annecy

Annecy, Francja – © Shutterstock

A może to kwestia malowniczego otoczenia? Miasto leży niemal w samym sercu Alp Francuskich, jest zresztą nazywane ich perełką. Otaczające je góry, u których stóp ciągnie się krystalicznie czyste jezioro tworzą jeden z najpiękniejszych krajobrazów w całej Francji. Każdego roku podziwiają go aż 3 miliony turystów.

Dla kogo?

Annecy to miasto, które chciałoby zadowolić każdego. I trzeba przyznać, że całkiem nieźle mu się to udaje. Miłośnicy zwiedzania znajdują w nim mnóstwo interesujących zabytków. Amatorzy natury zachwycają się jego bogactwem przyrodniczym. Pasjonaci sportów wodnych i pieszych wędrówek korzystają z wielu możliwości aktywnego wypoczynku.