Annecy

3.88       Zobacz opinie (8)

Przyjechać do Annecy i nie wydać z siebie choćby westchnienia zachwytu? Wydaje się to niemożliwe. Pełne historycznego uroku i imponujących zabytków miasto wzbudza fascynację i pozwala się rozmarzyć. Może to za sprawą kanałów, które wdzierają się w miasto? Leniwie przepływają pod mostami, mijając pałace i kamienice z XVI i XVII w. Przywodzą na myśl romantyczność Wenecji. Do tego stopnia, że Annecy zyskało sobie nawet przydomek “Alpejskiej Wenecji”.

Annecy

Annecy, Francja - © Zielonamapa

A może to kwestia malowniczego otoczenia? Miasto leży niemal w samym sercu Alp Francuskich, jest zresztą nazywane ich perełką. Otaczające je góry, u których stóp ciągnie się krystalicznie czyste jezioro tworzą jeden z najpiękniejszych krajobrazów w całej Francji. Każdego roku podziwiają go aż 3 miliony turystów.

Dla kogo?

Annecy to miasto, które chciałoby zadowolić każdego. I trzeba przyznać, że całkiem nieźle mu się to udaje. Miłośnicy zwiedzania znajdują w nim mnóstwo interesujących zabytków. Amatorzy natury zachwycają się jego bogactwem przyrodniczym. Pasjonaci sportów wodnych i pieszych wędrówek korzystają z wielu możliwości aktywnego wypoczynku.

Zdjęcia

 • Annecy
 • Annecy
 • Annecy
 • Annecy
 • Annecy
 • Annecy
 • Annecy
 • Annecy
 • Annecy
 • Annecy
 • Annecy
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Do Annecy dojedziesz samochodem bezpośrednio z Polski. Będziesz mieć do pokonania ok. 1700 km. Inną możliwością jest przelot do Genewy i stamtąd przejazd pociągiem lub autobusem do Annecy.

Annecy jest niedużym, niespełna 50-tysięcznym miastem. Może poszczycić się zabytkową starówką, kilkoma wartościowymi świątyniami i innymi zabytkami z ciekawą historią w tle. Na zobaczenie najważniejszych miejsc wystarczy dzień, góra dwa przy spokojniejszym tempie zwiedzania. Opisane atrakcje najlepiej zwiedzać w podanej kolejności. Pierwszą od ostatniej dzieli zaledwie 1,5 km. Planując dodatkowo pobyt nad jeziorem, warto zarezerwować na wyjazd 3-4 dni.

Stare Miasto

Stare Miasto przecinają kanały, w których płyną wody rzeki Le Thiou. Nad nimi co jakiś czas zwieszają się kamienne mosty, obok ciągną rzędy XVI i XVII-wiecznych kamienic w pastelowych kolorach pudrowego różu i bladej żółci. Rozlokowały się w nich przytulne kawiarnie, przyciągające zapachami restauracje i sklepiki z pamiątkami. Przechodząc wąskimi uliczkami Starego Miasta i przypatrując się jednostajnemu biegowi rzeki w kanałach, nie sposób się dziwić, że Annecy zyskało zaszczytne miano “Alpejskiej Wenecji”.

Annecy ma szczęście. Najprawdopodobniej nie cieszyłoby się tak dużą popularnością, gdyby nie jego bogate sąsiedztwo przyrodnicze. Malownicze jezioro, góry, lasy tworzą wspaniałą scenerię.

Ogrody Europy

Ogrody Europy (Jardins de l’Europe) są chętnie odwiedzanym przez mieszkańców Annecy parkiem publicznym, położonym u brzegów jeziora Annecy. Teren porasta 250 drzew w 100 różnych odmianach. Spomiędzy ich koron rozciąga się piękny widok na połyskującą w słońcu taflę jeziora. To dobre miejsce na piknik, spacer czy odpoczynek w cieniu drzew.

Góra Semnoz

Po przeciwnej stronie jeziora, niedaleko jego zachodniego brzegu znajduje się góra Semnoz. To obszar chroniony, ciągnący się przez 16 km. Charakteryzuje się dużą różnicą poziomów od 450 m.n.p.m. do prawie 1700. Jest doskonałym miejscem do obserwacji okazałego zbiornika wodnego i sąsiadującego z nim Annecy oraz do uprawiania letnich i zimowych sportów.

Malownicze jezioro i jego bogate pod względem przyrodniczym otoczenie dają wiele możliwości do uprawiania różnego typu sportów.

Paralotniarstwo

W Annecy znajduje się kilka szkół paralotniowych, oferujących loty widokowe. Popularnym miejscem do uprawiania tej dyscypliny jest niewielka miejscowość Montmin, położona 20 km od Annecy, po wschodniej stronie jeziora. Podobno rozciąga się stamtąd najpiękniejszy widok na ten zbiornik wodny. Jest tam także odpowiednie do startu ukształtowanie terenu.

Zobacz także

Francja
Co zwiedzić we Francji?
Francja
Najlepsze plaże we Francji
Francja
Życie nocne we Francji
Francja
Cuda natury we Francji
Francja
Aktywny wypoczynek we Francji
Francja
Poza szlakiem we Francji
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon