Camargue

3.00       Zobacz opinie (4)

Rezerwat przyrody Camargue należy do najważniejszych parków narodowych we Francji i największych terenów podmokłych w Europie. Powstał w rozlewisku Rodanu, między Arles a wybrzeżem Morza Śródziemnego. Jego obszar zajmują przede wszystkim bagna, mokradła i jeziora. Trzeba przyznać, że ten opis nie brzmi zachęcająco, a mimo to tysiące turystów każdego roku odwiedzają to miejsce. Skąd jego popularność?

Camargue

Camargue, Francja - © Zielonamapa

Dla kogo?

Park Narodowy Camargue jest jedną z najważniejszy atrakcji przyrodniczych Francji. Jeśli interesuje cię fauna i flora w rzadko spotykanym wydaniu, udaj się tam, aby odkryć świat rozlewisk zamieszkały przez flamingi, byki i konie Camargue.

Zdjęcia

  • Camargue
  • Camargue
  • Camargue
  • Camargue
  • Camargue
  • Camargue
  • Camargue
  • Camargue
  • Camargue
  • Camargue
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Do Parku Narodowego Camargue najwygodniej dojedziesz samochodem. Od Arles dzieli rezerwat 40 km. W podobnej odległości znajduje się Nimes. Jeśli planujesz wakacje w którymś z tych dwóch miast, poświęć dzień na wyjazd do rezerwatu Camargue. Samochód najlepiej zostawić na parkingu w Saintes-Maries. Do tego miasta dojedziesz też autobusem z Arles.

Kiedy jechać?

Najlepszą porą na wycieczkę jest lato i wczesna jesień. W regionie panuje klimat śródziemnomorski, który charakteryzuje się ciepłym latem i łagodną zimą. W miesiącach letnich temperatura powietrza waha się w granicach 22 st. C. Wtedy też nie należy obawiać się mistralu, który najbardziej daje się we znaki zimą i wiosną.

O popularności parku decyduje przede wszystkim niezwykła fauna.

Flamingi

Jest on domem dla przedstawicieli rzadkiego ptactwa z flamingami na czele. To wysokie, dostojne ptaki o różowym upierzeniu. Znajdziesz je na wilgotnej lagunie Vigueirat. W jej pobliżu znajduje się kilka punktów widokowych do obserwacji tych niezwykłym ptaków. Popatrz, jak stoją dumnie wyprostowane na jednej nodze.

Konie Camargue

W parku Camargue flamingi wypatrzysz z łatwością. Nieco więcej szczęścia będzie ci potrzebne, żeby zobaczyć konie Camargue i byki Camargue. Te pierwsze bytują w stanie półdzikim na bagiennych terenach rezerwatu. Charakteryzują się bujną grzywą, gęstym ogonem i biało-szarym umaszczeniem. Samce są wyłapywane i przygotowywane do przewożenia turystów oraz pracy przy wypasie byków Camargue.

Byki Camargue

To właśnie byki są kolejnym, ciekawym gatunkiem zwierząt zamieszkujących park. Pojawiły się tam już w czasach starożytnych. Obecnie są hodowane do walki w corridach, które można oglądać m.in. w Nimes. Prowansalska odmiana tego sportu przebiega bezkrwawo. Byki jeżeli giną, to nie podczas starcia. Częściej stają się ofiarą rzeźników i lądują na talerzach w wykwintnych restauracjach w regionie.

Zobacz także

Francja
Co zwiedzić we Francji?
Francja
Najlepsze plaże we Francji
Francja
Życie nocne we Francji
Francja
Cuda natury we Francji
Francja
Aktywny wypoczynek we Francji
Francja
Poza szlakiem we Francji
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon