Chamonix

3.67       Zobacz opinie (15)

U stóp majestatycznej i surowej góry Mont Blanc (Biała Góra) rozciąga się eleganckie Chamonix. To najmodniejszy i najsłynniejszy ośrodek narciarski we Francji, który nie bez przesady można okrzyknąć zimową stolicą kraju. Każdego roku ściągają tam rzesze turystów i alpinistów, marzących o szusowania po ośnieżonych zboczach masywu Mont Blanc i wspinaczce na jego najwyższy szczyt

Mont-Blanc, Francja

Chamonix, Francja - © Zielonamapa

Dla kogo?

Chamonix jest miejscem dla osób żywiołowych i pełnych energii, lubiących aktywność fizyczną i zdobywanie nowych doświadczeń sportowych. Spodoba ci się jeśli uprawiasz sporty zimowe. Znajdziesz tam dla siebie wiele możliwości uprawiania różnych dyscyplin sportowych. A może wolisz letnią aktywność na świeżym powietrzu? Piesze wycieczki, przejażdżki rowerowe czy parki rozrywki to tylko niektóre z atrakcji czekających na ciebie w tym ośrodku.

Zdjęcia

 • Chamonix
 • Chamonix
 • Chamonix
 • Chamonix
 • Chamonix
 • Chamonix
 • Chamonix
 • Chamonix
 • Chamonix
 • Chamonix
 • Chamonix
 • Chamonix
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Chamonix jest atrakcyjnym kierunkiem podróży o każdej porze roku. Wybór terminu zależy od celu wyjazdu. Jeśli masz zamiar pojeździć na nartach, wybierz się tam między grudniem a kwietniem. Na pozostałe aktywności lepiej zaplanować pobyt w miesiącach od czerwca do września.

Jak dojechać?

Najszybszym sposobem dotarcia do Chamonix jest lot do Genewy, a stamtąd przejazd autobusem. Inną opcją jest dojazd samochodem bezpośrednio z Polski. Do przejechania są maksymalnie 2000 km.

Niesamowity krajobraz Chamonix tworzą przede wszystkim mieniące się w słońcu jeziora, malownicze wodospady, szczyty gór. Ośrodek zachwyca swoją scenerią szczególnie w porze zimowej.

Mont Blanc

Góra Mont Blanc jest najwyższym szczytem Alp, który nie ma sobie równych w całej Europie. Wnoszący się na wysokość 4810 m. n.p.m. trafnie bywa zatem nazywany Dachem Europy. Jego surowa sceneria: skały, lodowce i ośnieżone zbocza każdego roku rozpalają wyobraźnię milionów turystów i tysięcy alpinistów, którzy marzą o postawieniu stopy na samym czubku góry.

Górska sceneria zachęca do różnego typu aktywności. Pobyt w Chamonix daje wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Trekking

W Chamonix na turystów czeka 350 km tras spacerowych, prowadzących przez lasy, wyżyny, wzniesienia i brzegi jezior. Spora ich część, bo około 170 szlaków, charakteryzuje się łatwym stopniem trudności. Najpopularniejsze i najbardziej malownicze trasy prowadzą wokół górskich jezior, szczególnie Lac Blanc. Ciekawa ścieżka turystyczna biegnie też do lodowca Bosson. Widok na ten lodowy twór z największymi na świecie zamrożonymi kaskadami robi oszałamiające wrażenie.

Paralotnie

A gdyby tak oderwać się od ziemi i z głową w chmurach podziwiać niesamowitą Dolinę Chamonix? W mieście i okolicy działa kilka ośrodków oferujących przeloty paralotnią. W towarzystwie wykwalifikowanego paralotniarza można doświadczyć niezwykłego uczucia bycia ponad ziemią i napawania się pięknem górskiej scenerii.

Rakiety śnieżne

Rakiety śnieżne to świetny sposób na podziwianie zimowej scenerii masywu Mont Blanc i odkrywania jego fauny i flory, przebijając się przez gęste śniegi. Malownicza trasa wiedzie przez las modrzewiowy do lodowca Bossons. Inne biegną w pobliskich miejscowościach: Les Houches, Vallorcine, Servoz.

Parki rozrywki

Wreszcie atrakcje dla turystów młodych ciałem i duchem. W Chamonix znajdują się dwa ciekawe parki rozrywki, pełne wyzwań dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W Accro Parc des Gaillands odbywają się kursy i warsztaty. Jest tam też mnóstwo innych atrakcji, jak małpi most, skok w próżni czy skok Tarzana. Wielką przygodę wspinaczkową dla każdego oferuje park La Foret Magique (Magiczny las). To świetna okazja, by przy dobrej zabawie wzmocnić swoje mięśnie, poprawić równowagę i nauczyć się ewolucji na drzewach.

Zobacz także

Francja
Co zwiedzić we Francji?
Francja
Najlepsze plaże we Francji
Francja
Życie nocne we Francji
Francja
Cuda natury we Francji
Francja
Aktywny wypoczynek we Francji
Francja
Poza szlakiem we Francji
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon