Deauville

2.67       Zobacz opinie (6)

Deauville to nieduże miasto w Normandii. Należy do ulubionych kurortów nadmorskich paryżan. Bywa nawet przez nich nazywane 21. dzielnicą Paryża. Co ich przyciąga? To otoczka elegancji i luksusu. Wystarczy przejść jego ulicami, pełnymi ekskluzywnych butików i stylowych hoteli. Renomy dodają Deauville także dwa, wysokiej rangi wydarzenia: wyścigi konne i amerykański festiwal filmowy. To wszystko czyni Deauville miastem prestiżowym, a przy tym niesamowicie drogim.

Deauville

Deauville, Francja - © Zielonamapa

Dla kogo?

Jeśli masz ochotę rozsmakować się w luksusie i elegancji, jedź do Deauville. Nie licz pieniędzy, tylko wypoczywaj i ciesz się towarzystwem gwiazd i przedstawicieli wyższych sfer. Nie przegap tego miasta również wtedy, gdy szukasz miejsca na plażowanie. Mówi się, że leży ono przy najpiękniejszej części północnego wybrzeża Francji. Weź pod uwagę wizytę w tym miejscu także, jeśli jesteś kibicem wyścigów konnych i fanem kina amerykańskiego

Zdjęcia

  • Deauville
  • Deauville
  • Deauville
  • Deauville
  • Deauville
  • Deauville
  • Deauville
  • Deauville
  • Deauville
  • Deauville
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Normandia w świadomości Francuzów uchodzi za region bardzo zimny. To popularny stereotyp, w którym kryje się jednak trochę prawdy. Latem nie spodziewaj się tam upałów, temperatura osiąga średnią wartość w okolicach 20 st. C. Stąd najprzyjemniejszym okresem na pobyt w Deauville są miesiące od czerwca do września. Na plażowanie i spacer wystarczy jeden dzień. Ceny w mieście są drogie, więc jeśli planujesz niskobudżetowy wyjazd, raczej nie zatrzymuj się tam na dłużej.

Jak dojechać?

Do Deauville dojedziesz samochodem. Od centrum Polski ten francuski kurort dzieli ok. 1600 km. Inną możliwością jest dojazd autobusem lub pociągiem z Paryża. Podróż zajmuje ok. 2 h.

Głównym celem pobytu w Deauville jest plaża. Szkoda byłoby jednak opuścić miasto bez przechadzki jego uliczkami i napawania się specyficzną atmosferą luksusu. Pomimo że w miasteczku nie ma zbyt wielu zabytków, jest kilka miejsc, na które warto zwrócić uwagę.

Promenade Les Planches

Wzdłuż głównej plaży w Deauville ciągnie się nadmorska promenada. Znajduje się przy niej mnóstwo kabin kąpielowych. Nie byłoby w nich zapewne nic ciekawego, gdyby nie wypisane na nich nazwiska znanych osobistości. Spacer promenadą jest jednym z punktów obowiązkowych podczas pobytu w Deauville.

Kasyno

Nawet jeśli nie jesteś fanem hazardu, nie przegap kasyna w Deauville. Mieści się ono w imponującym wielkością i architekturą budynku w stylu klasycznym. Ekskluzywne i eleganckie ocieka luksusem, szczególnie jeśli ogląda się je po zmroku. Jest wtedy pięknie oświetlone. Powstało na początku XX w. i do dzisiaj cieszy się niesłabnącą popularnością. Znajduje się w pobliżu wybrzeża.

Hipodrom

Deauville cieszy się renomą jednego z najważniejszych ośrodków sportów konnych we Francji. Sportowa tradycja sięga tam połowy XIX w. Wtedy też powstał w miasteczku pierwszy tor wyścigowy. Warto zobaczyć współczesny hipodrom, nawet jeśli tego dnia nie będą na nim rozgrywane zawody. A nuż, uda ci się podpatrzeć zawodników podczas treningu?  Zresztą nawet opustoszały hipodrom nie traci ducha sportowych zmagań.

Villa Strasburger

Villa Strasburger o finezyjnej architekturze jest doskonałym przykładem letniej rezydencji z okresu Belle Epoque. Powstała na początku XX w., a nazwę zawdzięcza swojemu drugiemu właścicielowi. Obecnie należy do władz miasta, które latem organizują wycieczki po willi.

Place de Morny

Kolejną perełką architektury Belle Epoque w jej wersji normańskiej jest Place de Morny. W jego centrum wesoło tańczą fontanny, a wokół falują korony lip. Warto tam zajrzeć podczas spaceru po miasteczku, przysiąść na kawę i coś słodkiego w którejś z przytulnych kawiarenek.

Plaża w Deauville

Plaża w Deauville to aż 2 km złotego piasku zlewającego się z błękitem morskiej wody. To najlepsza i najpopularniejsza plaża w mieście na wypoczynek. Usiana kolorowymi parasolami i leżakami gwarantuje wolne miejsce każdemu. Można tam po prostu poleżeć, łapiąc promienie słońca, wykąpać się w chłodnych, morskich wodach lub oddać mniej popularnym aktywnościom. Na terenie plaży znajdują się pole do tenisa i mini-golfa, centrum Spa z sauną i łaźnią parową oraz ośrodek żeglarski.

Plaża Zachodnia

Plaża Zachodnia jest dobrą alternatywą dla tych, którzy unikają tłumów i cenią sobie spokojny relaks nad wodą. To zaciszne miejsce z szerokim pasem delikatnego piasku, bardziej dziewicze i mniej skomercjalizowane od swojej wielkiej sąsiadki. Plaża nie jest strzeżona i brakuje na niej podstawowej infrastruktury turystycznej. Z centrum miasta można tam dotrzeć bulwarem Eugene Cornuche w kierunku Cabourg.

Zobacz także

Francja
Życie nocne we Francji
Francja
Co zwiedzić we Francji?
Francja
Cuda natury we Francji
Francja
Najlepsze plaże we Francji
Francja
Aktywny wypoczynek we Francji
Francja
Poza szlakiem we Francji
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon