Dijon

ŚREDNIO

Dijon zyskało sławę dzięki musztardzie, która od ponad wieku króluje na stołach w wielu domach w całej Europie. Do dzisiaj pozostaje ona najbardziej rozpoznawalną wizytówką miasta, mimo że w 2008 r. zamknięto jej fabrykę, a produkcję przeniesiono w inny rejon Francji. Stolica Burgundii nie straciła jednak przez to na znaczeniu. Nadal jest ona jednym z najbardziej atrakcyjnych miast kraju.

Dijon

Dijon, Francja – © Shutterstock

Swój ślad pozostawiły na niej wieki świetności miasta za czasów, gdy było ono stolicą Księstwa Burgundii. O tym okresie przypominają dzisiaj średniowieczne i renesansowe rezydencje. Ten obraz dopełnia malownicze położenie ośrodka w sąsiedztwie zielonych winnic i dziewiczej natury. To właśnie w tym miejscu rozpoczyna się Droga Wielkich Winnic (La Route des Grands Crus), biegnąca wśród najbardziej reprezentatywnych pól winorośli w Burgundii.    

Dla kogo?

Dijon jest odpowiednim miejscem na połączenie zwiedzania z wypoczynkiem na łonie natury. Architektoniczne perełki miasta zachwycą miłośników zabytków, a otaczająca przyroda zaoferuje przyjemny wypoczynek wszystkim pasjonatom jej uroków.