Disneyland

3.14       Zobacz opinie (7)

Niecałe 40 km na wschód od Paryża, w miejscowości Marne La Vallee, znajduje się dobrze znany na całym świecie park rozrywki Disneyland. Bajkowy zamek, postacie z kreskówek i podnoszące adrenalinę karuzele skutecznie rozpalają nie tylko dziecięcą wyobraźnię. Któż z nas nie marzył, by choć raz się tam znaleźć? Disneyland jest najliczniej odwiedzanym parkiem rozrywki w Europie i jednym z najpopularniejszych na świecie. Rocznie bawi się w nim prawie 9 mln turystów. To ogromny kompleks, na który składają się Park Disneyland, Park Walt Disney Studios, Wioska Disney’a, 8 bajkowych hoteli i ponad 50 restauracji.

Disneyland, Francja

Disneyland, Francja - © Zielonamapa

Dla kogo?

Wyjazd do Disneylandu będzie świetnym pomysłem na spędzenie dnia pełnego wrażeń z całą rodziną. Park został pomyślany tak, żeby ucieszyć zarówno najmłodszych, jak i dorosłych gości parku. Wizyta w tym miejscu dostarczy wam sporo frajdy. O ile oczywiście lubicie ryzyko, dobrą zabawę i skoki adrenaliny. Niektóre atrakcje potrafią bowiem przyprawić o zawrót głowy (i to dosłownie).

Zdjęcia

  • Disneyland
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Zielonamapa™

Disneyland jest otwarty przez cały rok, ale największe oblężenie turystów przeżywa latem. Długie dni i ciepła pogoda pozwalają na całodzienne korzystanie ze wszystkich atrakcji. Poza tym odbywa się wtedy najwięcej dodatkowych wydarzeń. Sposobem na uniknięcie tłumów i wykorzystanie pogody jest wyjazd we wrześniu lub w październiku. Niesamowity klimat panuje w Disneylandzie zimą, kiedy park jest przystrojony bożonarodzeniowymi ozdobami.O tej porze roku do dyspozycji pozostają jednak głównie zadaszone atrakcje.

Jak dojechać?

Do Disneylandu dojedziesz z Paryża, pociągiem REM linii A w kierunku Marne-la- Vallée / Chessy. Na miejsce kursują też autobusy. Wiele firm organizuje takie przejazdy. Jeśli do Disneylandu planujesz wybrać się samochodem, z Paryża dostaniesz się tam w 40 minut autostradą A4.

Atrakcji w Disneylandzie wystarczy na co najmniej jednodniowy wypad. Istnieje możliwość zakupu biletu obowiązującego przez cały dzień lub kilka dni. Najlepiej zrobić to z wyprzedzeniem przez internet, podając datę przyjazdu. Dzięki temu unikniesz kolejek do kas, które w sezonie będą horrendalnie długie. Warto też na bieżąco śledzić zmieniający się program wydarzeń dodatkowych oraz dostępność atrakcji. Zdarza się bowiem, że niektóre z nich są czasowo zamykane. Aktualne informacje znajdują się na mapkach i przewodnikach po parku.

Park Disneyland

Park Disneyland tworzy główna ulica Main Street i 4 obszary tematyczne. Najlepiej w tym miejscu rozpocząć swoją bajkową przygodę.

Main Street

Main Street, powstała na wzór amerykańskiej alei z lat 20. XX w. Znajdują się przy niej sklepy, restauracje, ratusz, salony fryzjerskie, butiki. Tam odbywa się parada bajkowych postaci. Stamtąd odjeżdża też kolejka kursująca po całym parku.

Kraina Przygody

W Krainie Przygody (Adventurland) zamienisz się w odkrywcę i podróżnika. Wejdziesz na pokład statku piratów. Zajrzysz do domu Robinsona Crusoe. Przeżyjesz niezapomnianą przygodę z Indianą Jonesem i staniesz się zakładnikiem Piratów z Karaibów. W Krainie Przygody nie przegap: Rollercoastera Indiany Jonesa, Chaty Robinsona i Wioski Piratów z Karaibów.

Kraina Odkryć

W Krainie Odkryć (Discoveryland) odkryjesz kosmiczne przestrzenie i odległe galaktyki. Zanurzysz się także w podwodnym świecie Kapitana Nemo. W Krainie Odkryć nie przegap: wyprawy statkiem kosmicznym Star Tours, kosmicznego rollercoastera Space Mountain i międzyplanetarnej karuzeli Orbitron.

Kraina Dzikiego Zachodu

W Krainie Dzikiego Zachodu (Frontierland) przeniesiesz się w niesamowity świat Dzikiego Zachodu. Na swojej drodze z pewnością spotkasz niejednego kowboja i przyjrzysz się życiu Indian. W Krainie Dzikiego Zachodu nie przegap: Wielkiej Górskiej Kolejki, Domu Strachów i Miasteczka Pocahontas.

Kraina Fantazji

W tej bajkowej krainie Fantasyland dasz się zaczarować postaciom z bajek Disneya. Nie przegap: Szalonych Filiżanek z filmu Alicja w Krainie Czarów, Świata Miniatur, Zamku Śpiącej Królewny, Lotu Piotrusia Pana i Podróży z Pinokiem.

Park Walt Disney Studios

To park filmowy, który przenosi w fascynujący świat kina. W krainie Backlot poznasz sposoby tworzenia efektów specjalnych. W Production Courtyard zajrzysz za kulisy produkcji filmowych. W krainie Front Lot będziesz obecny przy kręceniu filmu, a w Toon Studio odkryjesz tajniki rysunku i animacji. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Zobacz także

Francja
Co zwiedzić we Francji?
Francja
Najlepsze plaże we Francji
Francja
Życie nocne we Francji
Francja
Cuda natury we Francji
Francja
Aktywny wypoczynek we Francji
Francja
Poza szlakiem we Francji
©2021 Zielonamapa.pl
facebook icon
twitter icon
youtube icon
instagram icon
telegram icon