Ile de Re

SPOKO

Perła Atlantyku. Klejnot zachodniego wybrzeża Francji. Ile de Re, francuska wyspa połączona z lądem mostem o długości 3 km. Znajduje się niedaleko miejscowości La Rochelle. Nie jest duża. Ma 30 km długości i tylko 5 km szerokości.

Ile de re

Ile de re, Francja – © ShutterstockW sezonie letnim, kiedy turyści masowo tam nadciągają, robi się naprawdę ciasno.

Trudno im się jednak dziwić. Któż nie uległby urokowi malowniczego wybrzeża i pobielanych domków, otoczonych dziesiątkami malw? Któż nie oparłby się sielankowej, leniwej atmosferze, która każe zostawić samochód i zaufać własnym nogom. Niech zaniosą tam, gdzie Ile de Re ukazuje swoje najpiękniejsze oblicze.

Dla kogo?

Zastanawiasz się, gdzie poplażować we Francji? Wyspa Ile de Re jest dobrym kierunkiem. Jej wybrzeże wypełnia kilkanaście piaszczystych plaż o dobrej, turystycznej infrastrukturze. Dasz się na nich opalić południowemu słońcu i być może… skusisz na sporty wodne. Ile de Re poza zabawą w wodzie oferuje także sporo możliwości aktywnego wypoczynku na lądzie. Przemierzysz ją o własnych nogach czy na rowerze? Po drodze nie przegap ciekawych zabytków, jeśli interesuje cię zwiedzanie.