Korsyka

SPOKO

Korsyka znajduje się ok. 200 km na wschód od Lazurowego Wybrzeża i jest częścią Francji. Bliżej jej jednak do wybrzeża Włoch i sąsiedniej Sardynii, od której oddziela ją tylko wąska Cieśnina św. Bonifacego.

Korsyka

Korsyka, Francja – © Shutterstock

Korsykańczycy lubią opowiadać, że siódmego dnia tygodnia Bogu zabrakło pomysłów na stworzenie kolejnego cudu świata. Postanowił więc zebrać te, które były już gotowe i tak powstała Korsyka. Nie da się ukryć – to prawdziwe arcydzieło natury odzwierciedlające jej bogatą różnorodność. Są bowiem na wyspie ostre szczyty górskie i malownicze doliny, dzikie plaże i gęste lasy. A pośród nich nadmorskie miasta z ciekawą historią w tle.

Dla kogo?

Szukasz miejsc, gdzie można aktywnie wypocząć, a przy tym nie boisz się sportowych wyzwań? Jak najszybciej zaplanuj wakacje na tej francuskiej wyspie! Korsyka jest bowiem mekką dla fanów sportów outdoorowych, także w wersji ekstremalnej. Wyspa czeka jednak nie tylko na wyczynowców. Jeśli uwielbiasz plażowanie i podziwianie cudów natury, możesz mieć pewność, że to miejsce niejednokrotnie cię zachwyci. Poza tym na wyspie odkryjesz wiele ciekawych śladów historii, podążając tropem zabytków.