Marsylia

SPOKO

Marsylia jest drugim co do wielkości miastem we Francji. Malowniczo położona w sercu Prowansji, w sąsiedztwie Lazurowego Wybrzeża, znacznie różni się od innych miast tego nadmorskiego regionu. Otwarta na obcokrajowców stanowi skrzyżowanie różnych ras i narodowości.

Marsylia, Francja – © Shutterstock

To właśnie wielokulturowość jest słowem-kluczem, przez które definiuje się Marsylię. Jedni poczytują ją za cechę wzbogacającą oblicze Marsylii. Inni obwiniają za brak bezpieczeństwa i wysoką przestępczość. Miasto obrosło wieloma stereotypami na ten temat. I choć kryje się w nich szczypta prawdy, nie powinno się Marsylii demonizować. Rejony typowo turystyczne są bezpieczne. Bez obaw można odkrywać ich uroki, przekonując się, jak wiele atrakcyjnych miejsc ma do zaoferowania to miasto.

Dla kogo?

Interesuje cię zabytkowa architektura? Lubisz zwiedzać? Wybierz się do Marsylii. Urokliwe dzielnice, okolice Starego Portu, ciekawe zabytki oraz nowoczesne muzea pozwolą ci na poznanie historycznego i kulturowego oblicza miasta. Na scenerię Marsylii składają się także dziesiątki pięknych ogrodów. Nie przegap ich, jeśli na wakacjach podążasz za atrakcjami przyrodniczymi. A może od parków wolisz relaks nad wodą? W mieście znajduje się kilka piaszczystych plaż, idealnych na opalanie się i kąpiel. Zajrzyj też do Marsylii, jeśli jesteś typem imprezowicza. Zabawę w tamtejszych klubach z pewnością będziesz długo wspominać.