Mercantour

SPOKO

Park Narodowy Mercantour należy do najpopularniejszych i najciekawszych rezerwatów przyrody we Francji. Rocznie odwiedza go ponad 800 tys. turystów. Rozpięty między górami a morzem wyróżnia się dużym zróżnicowaniem środowiska przyrodniczego. Obejmuje malownicze doliny i majestatyczne góry, rwące potoki i jeziora polodowcowe. Skrywają one w sobie całe bogactwo fauny i flory. Zachowuj czujność na szlaku! Być może uda ci się wypatrzeć jelenia, wilka, muflona lub świstaka.

Mercantour

Mercantour, Francja – © Shutterstock


Mercantour znajduje się we Francuskich Alpach Nadmorskich, na granicy z Włochami. Jego górną granicę wyznacza miasteczko Barcelonnette, dolną Nicea. W centrum parku króluje dziewicza natura. Natomiast obrzeża usiane są 28 wioskami, pełnymi małych dzieł architektury.

Dla kogo?

Park Narodowy Mercantour jest rajem dla outdoorowców. Lista aktywności sportowych, jakie możesz tam uprawiać przez cały rok jest bardzo długa. Rafting, wspinaczka skałkowa, trekking, narciarstwo…to dopiero początek. Pomysł na spędzenie wolnego czasu znajdą dla siebie zarówno fani sportów ekstremalnych, jak i zwolennicy mniej wyczynowych dyscyplin. Wreszcie spodoba ci się tam, jeśli lubisz spokojnie podziwiać uroki natury.Przygotuj się na odkrycie prawdziwych perełek.