Nantes

ŚREDNIO

Zaskakująca, czasem kiczowata nowoczesność sąsiaduje w Nantes z miejscami zabytkowymi. Miasto nie wyprze się swojej historii. Historii sławy i świetności, jakie zapewnił mu zaszczytny tytuł stolicy Bretanii i przodującego portu Francji. Pomimo to mówi się dzisiaj o Nantes jako o mieście przyszłości. Jeszcze do niedawna na wskroś industrialny, na początku wieku zyskał nowe oblicze.

Nantes

Nantes, Francja – © Shutterstock

Przestrzeń miejska zazieleniła się parkami i ogrodami. Przemysłowe tereny, zrewitalizowano i uczyniono z nich obszary przyjazne, będące centrami kultury kreatywnej. Do tego stopnia, że Nantes uchodzi dzisiaj za najprzyjemniejsze miasto we Francji i drugi, zaraz po Paryżu, ośrodek kulturalny.

Dla kogo?

Jeśli pasjonujesz się kulturą, odwiedź w Nantes muzea i galerie sztuki. Należysz do fanów prozy Julesa Verne’a? W takim razie nie przegap poświęconego mu muzeum. A możesz lubisz parki rozrywki? Tutaj spodziewaj się skoków poziomu adrenaliny. Jeżeli pociąga cię piękno natury, koniecznie odkryj w tym mieście ogromną przestrzenią terenów zielonych, zajmujących łącznie 1000 ha powierzchni.