Paryż

SPOKO

Paryż. Miasto artystów i zakochanych, otoczone specyficzną, trudną do opisania atmosferą. Dla jednych romantyczne i pełne artyzmu, dla innych przesiąknięte kiczem i banałem. Spór nierozstrzygalny. Paryż albo się kocha albo nienawidzi. Stolica Francji sprawia wrażenie jakby cała, ze swoją jednolitą, kremowobiałą architekturą, była jednym wielkim zabytkiem. Imponuje wielością i wielkością historycznych budowli wzniesionych z dużym rozmachem. Luwr, Łuk Triumfalny, Katedra Notre-Dame – to tylko wybrane miejsca-symbole, bez których nie byłoby Paryża.

Paryż

Paryż, Francja – © Shutterstock

Serce Francji, przełamane przez Sekwanę pełne jest urokliwych uliczek z przytulnymi kawiarenkami, księgarniami, ekskluzywnymi butikami. Można by je odkrywać bez końca z poczuciem, że Paryż trzyma w zanadrzu jeszcze mnóstwo nieodkrytych tajemnic…

Dla kogo?

Jeśli lubisz zwiedzać, Paryż jest kierunkiem dla ciebie. Znajdziesz w nim niezwykłe zabytki z pierwszych stron przewodników, ale też ciekawe miejsca spoza turystycznego szlaku. Wśród nich są także parki i ogrody – łącznie ponad 400 terenów zielonych. Lubisz przyrodę? Koniecznie musisz odwiedzić kilka z nich! W Paryżu na pewno nie będziesz narzekał na nudę. W ciągu dnia pochłoną cię architektoniczne perełki i urokliwe parki. Wieczorem wpadniesz w wir nocnego życia.